more_horiz

Polska prapremiera sztuki „Beginning”

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 14:18
„Beginning” jest próbą skomentowania i  przeanalizowania mechanizmów społecznych doprowadzających do sytuacji, w której co szósty mieszkaniec Unii Europejskiej deklaruje się jako „singiel z wyboru”, a statystyki w Polsce wskazują już na ponad 7 milionów samotnych. Gościem Polskiego Radia 24 był Tomasz Borkowski, odtwórca głównej roli męskiej.
Audio
  • 31.01.19 Polska prapremiera sztuki „Beginning”
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.jpg

Sztuka miała swoją prapremierę światową na londyńskim West Endzie zaledwie wiosną tego roku, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Próba opisania rodzącej się relacji między samotnymi Europejczykami, których dotychczasowe wybory, tak prywatne, jak i zawodowe, doprowadziły do miejsca, w którym bliskość, tradycyjne rozumienie związku, partnerstwo czy rodzina stały się pojęciami abstrakcyjnymi.

- Niegdyś kawaler było słowem pejoratywnym. Dziś, przez czasy które piętnują nadwrażliwość i melancholię i sympatyzują z wizerunkiem sukcesu zmieniło się znaczenie tego słowa. Jesteśmy w świecie konsumpcyjnym tak daleko, że jeśli mamy zapewnione podstawowe potrzeby, to jest to wszystko. Mi jednak wydaje się, że sercu potrzeba jednak ryzykownego otwarcia i wejścia w głębszą relację z człowiekiem - mówił Tomasz Borkowski.

Gość Polskiego Radia 24 opowiadał o swojej roli: - Bohater, którego gram to Daniel, 32 latek reprezentujący mężczyzn po tzw. przejściach. Odsunięty od wychowania córki, nieudana relacja z byłą zoną, powrót do matki - znamy takich ludzi, to sytuacje z życia. To człowiek, który jakby troszkę się poddał.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

PR24

_____________________

Data emisji: 30.01.19

Godzina emisji: 23:35

Zobacz więcej na temat: KULTURA SZTUKA TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak