X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Muzeum Szklanych Domów". Wystawa w Wolskim Centrum Kultury

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 23:59
- Na wystawie pokazujemy wszystkie dokumenty związane ze słynną Syrenką narysowaną przez Pabla Picassa - mówiła Hanna Radziejowska, kuratorka ustawy. - Cały czas zbieramy od mieszkańców pamiątki i relacje - zaznaczył Krzysztof Mikołajewski, dyrektor Wolskiego Centrum Kultury. Goście PR24 rozmawiali o wystawie prezentującej modernistyczne osiedla TOR i BGK na Kole oraz zbudowanym tuz po wojnie osiedlu Syrkusow. 
Audio
  • 20.11.18 "Muzeum Szklanych Domów". Wystawa w Wolskim Centrum Kultury
Budowa osiedla Banku Gospodarstwa Krajowego na Kole w Warszawie
Budowa osiedla Banku Gospodarstwa Krajowego na Kole w Warszawie Foto: nac.gov.pl

Hanna Radziejowska mówiła, że podstawą dla budowy osiedla był sprawiedliwy dostęp do mieszkań. - Na warszawskim Kole został zrealizowany pierwszy na taką skalę projekt finansowany przez państwo, które reprezentowały Bank Gospodarstwa Krajowego i Towarzystwo Osiedli Robotniczych. Żeby to osiedle oglądać przyjeżdżali ludzie z całej Polski - zauważyła kuratorka wystawy.

Krzysztof Mikołajewski mówił natomiast o zaletach nowoczesnych osiedli budowanych na warszawskim Kole. - Te osiedla, które powstały są projektami wzorcowymi. Osoby, które przenosiły się na osiedle koło trafiały na wygody tj. z balkonikiem, ubikacją i małą łazienką. Ponadto był dostęp do dobrej komunikacji oraz umiarkowany czynsz - podkreślił dyrektor Wolskiego Centrum Kultury.

Na wystawie zostanie zaprezentowana historia osiedli – w kontekście polskich i międzynarodowych projektów architektonicznych, życiu na przedwojennych osiedlach, historiach wojennych i tworzeniu się powojennego osiedla Syrkusow ze słynną syrenką namalowaną przez Pablo Picasso w jednym z budowanych w 1948 roku mieszkań. To, co jednak najważniejsze, to fakt, że głównym narratorem są sami mieszkańcach Kola. Wspomnienia o ich rodzinach, dziadkach i babciach, życiu na Kole przed wojna, podczas okupacji i tuz po wojnie.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/wck-wola.pl/ras

------------------------

Data emisji: 20.11.2018

Godzina emisji: 23.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CINEMAFORUM – w tym roku więcej melancholijnych historii

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 10:54
W Warszawie w dniach od 7 do 11 listopada odbywa się 17. Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych - CINEMAFORUM. Na jego temat w Polskim Radiu 24 mówił koordynator programowy imprezy Marcin Radomski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918". Wystawa, która jest opowieścią

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 10:22
- Nasza placówka jest wielką sceną rocznicy odzyskania niepodległości, ponieważ została powołana do życia jako muzeum narodowe w czasie I wojny światowej i również obchodzi swoje stulecie – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Rypson, kurator wystawy "Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918" i dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

75. urodziny Andrzeja Kuryło. Dwupłytowy album "Z biegiem lat"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 23:59
- Zaproszenie ze strony Andrzeja do współtworzenia płyty to wyróżnienie - powiedział Tomasz Szwed, muzyk country. - Wielokrotnie konstruktywnie spieraliśmy się z Andrzejem Kuryło - zaznaczył Andrzej Rybiński, muzyk i kompozytor. Goście PR24 mówili o jubileuszowej płycie "Andrzej Kuryło - z biegiem lat".
rozwiń zwiń