X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Utrata równowagi” – wystawa grupowa w CSW

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 14:35
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jest miejscem tworzenia, prezentacji i dokumentacji sztuki najnowszej we wszystkich jej przejawach i aspektach. Istotą programu jest ukazywanie różnorodnych dyscyplin sztuki współczesnej w procesie ich przemian, w momencie reagowania na aktualne zjawiska kulturalno-cywilizacyjne. O wystawie „Utrata równowagi” opowiadała w Rozmowie Kulturalnej Małgorzata Ludwisiak z CSW.
Audio
  • 6.10.17 Małgorzata Ludwisiak o wystawie „Utrata równowagi” w CSW Zamek Ujazdowski.
Mat. promocyjne
Mat. promocyjne Foto: http://u-jazdowski.pl/program/wystawy/utrata-rownowagi

Wystawa grupowa „Utrata równowagi” powstała w wyniku projektu artystyczno-badawczego Dizziness – A Resource, realizowanego przez Ruth Anderwald i Leonharda Gronda w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Stany rozchwiania stają się tu punktem wyjścia do poszukiwań z pogranicza filozofii, kulturoznawstwa, medycyny, badań nad kreatywnością i innowacjami.

Jak podkreśliła Małgorzata Ludwisiak, „Utrata równowagi” to duży, międzynarodowy projekt z udziałem także polskich twórców, „który próbuje być diagnozą i próbą wyjścia ze stanu, którego doświadczamy na co dzień”.

- Świat na naszych oczach zmienia się w globalnej skali bardzo szybko. Zmienia się na wszystkich możliwych płaszczyznach: ekonomicznej, społecznej, politycznej. Rzeczywistość wokół nas wiruje, a zmiany te wpływają na nasze codzienne życie – mówiła Ludwisiak.

- Jak złapać równowagę? Jak się w tym świecie odnaleźć? Jakie - w tym stanie poczucia utraty równowagi - może mieć miejsce sztuka? Myślę, że te wszystkie kwestie w dość mocny sposób wybrzmiewają na wystawie – stwierdziła.

Małgorzata Ludwisiak mówiła także o działalności CSW Zamek Ujazdowski. – CSW ma tradycję, która rozpoczęła się w roku 1989. To tradycja odkrywania nowych pól, nowych obszarów w kulturze i sztuce, inicjowania ważnych dyskusji. Staramy się razem z zespołem podtrzymywać te tradycje – podsumowała.

Na wystawie będzie można zobaczyć prace trzydziestu trzech artystów z całego świata, powstałe w drugiej połowie XX i w XXI wieku. Dzieła te przyprawiają widzów o tytułową utratę równowagi. Z rozmysłem stosowane są  strategie artystyczne zmuszające publiczność do konfrontacji z jej własnymi przekonaniami, kierunkami myślenia i intencjami.

Wystawę można oglądać od połowy września. Potrwa do 7 stycznia 2018 roku.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24

_______________________

Data emisji: 6.10.17

Godzina emisji: 11:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe otwarcie w CSW

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:32
Małgorzata Ludwisiak, nowa dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, zaprezentowała program kierowanej przez siebie instytucji na rok 2015. Jednym z jej celów będzie stworzenie w placówce płaszczyzny do prowadzenia dialogu kulturowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka a polska tożsamość narodowa po 1989 roku

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 23:30
Prace plastyczne, kinowy i teatralny esej wizualny oraz szereg paneli dyskusyjnych. Od piątku w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim odbywa się wystawa „Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku”. W najnowszej odsłonie „Rozpruwacza kulturalnego” przyjrzeliśmy się bliżej temu wydarzeniu i zastanowiliśmy, w jaki sposób o polskiej tożsamości narodowej wypowiadali się rodzimi artyści.
rozwiń zwiń