X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Opozycji nie udało się odwołać ministra sportu. Krzysztof Mróz: chodziło o rozróbę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 15:00
- Tego typu wnioski o wotum nieufności mają na celu rozróbę polityczną, którą totalna opozycja realizuje w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz, senator PiS.
Krzysztof Mróz
Krzysztof MrózFoto: PR24

Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka, złożony przez klub Koalicji Obywatelskiej. Za jego odwołaniem było 213 posłów, przeciw 224, wstrzymało się czterech posłów. Żeby odwołanie ministra było możliwe, potrzebne było poparcie wniosku przez 231 posłów.

"Nie było nawet cienia zarzutu"

Na antenie Polskiego Radia 24 senator Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Mróz, ocenił, iż "to, że ktoś z kimś współpracuje, nie jest oczywiście powodem do odwoływania go ze stanowiska". - Ja przysłuchiwałem się tej debacie wieczornej o odwołanie pana ministra Kamila Bortniczuka i zastanawiałem się, czy chodzi o pana Bortniczuka, czy o pana Mejzę - wskazał.

- Pan poseł Mejza nie jest już wiceministrem sportu i turystyki - podkreślił i dodał, że "nikt nie przedstawił nawet cienia zarzutów pod adresem Kamila Bortniczuka". - Przypomnijmy, że był on już wiceministrem i był sprawdzany przez służby - wskazał.

- Dziś jest ministrem konstytucyjnym i nigdy nikt nie składał pod jego adresem żadnych zarzutów i nie można dzisiaj odwoływać konstytucyjnego ministra tylko dlatego, że są jakieś podejrzenia wobec kogoś, kto już nawet nie jest ministrem, ale posłem - powiedział senator Mróz. 

"Obciążenie wizerunkowe"

Dodał też, że "tak na marginesie, to posłowi Mejzie też nikt nie postawił żadnych zarzutów". - Miejsce miało obciążenie wizerunkowe - ocenił.

Zapytany o to, co na celu mają tego typu wnioski o wotum nieufności, wskazał, że "rozróbę polityczną". - Rozróbę, którą totalna opozycja realizuje w Sejmie i która niestety przechodzi również do Senatu - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:47 PR24_mp3 2022_01_14-14-08-14.mp3 Krzysztof Mróz: opozycji chodzi o rozróbę polityczną (Polskie Radio 24)

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Magdalena Złotnicka

Gość: Krzysztof Mróz (senator PiS)

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 14.09


jb

Czytaj także

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu. "Nigdy nie byłem podejrzany w żadnej sprawie"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 00:51
- Nigdy niczego nie ukradłem, nie uległem korupcji, nie zostałem skazany za żadne przestępstwo. Mało tego - nigdy nie byłem o cokolwiek oskarżony. Nie jestem także podejrzany w żadnej z tych spraw, które media w sposób manipulacyjny w stosunku do mojej osoby opisywały - mówił w Sejmie minister sportu Kamil Bortniczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier broni ministra sportu. "Wniosek o odwołanie jest zupełnie pozamerytoryczny"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 01:07
- Powinniście przeprosić z tego miejsca za ten wniosek, który jest wnioskiem absolutnie nietrafionym - mówił premier do posłów opozycji, odnosząc się do wniosku o wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Jak podkreślał Mateusz Morawiecki, "jest on zupełnie pozamerytoryczny; nie dotyczy sportu ani turystyki". Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się w czwartek. 
rozwiń zwiń