X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dalekie od stanu faktycznego". Kpt. Badowski o komunikatach Kremla

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 14:24
- Rosjanie będą wieścić zwycięstwo moskiewskiej ofensywy dyplomatycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 kpt. Tomasz Badowski, specjalista ds. bezpieczeństwa.
Zdaniem kpt. Tomasza Badowskiego co faktycznie przyniosły te rozmowy, to przekonamy się w ciągu kilkunastu dni lub kilku tygodni
Zdaniem kpt. Tomasza Badowskiego "co faktycznie przyniosły te rozmowy, to przekonamy się w ciągu kilkunastu dni lub kilku tygodni"Foto: shutterstock.com/Yuriy Shurchkov

Po rozmowach USA-Rosja Waszyngton wydał oficjalne komunikaty, ale przestrzegał także przed dezinformacją. - Nikt nie powinien być zaskoczony, jeśli Rosja będzie szerzyć fałszywe informacje na temat rozmów z USA i obietnic, których Stany Zjednoczone nie złożyły. - Wzywamy wszystkich, by nie dali się zwieść nieustającej dezinformacji Moskwy - oświadczył rzecznik Departament Stanu Ned Price.

Oznajmił także, że USA i ich sojusznicy z NATO porównują wnioski, jakie wyciągnęli z rozmów z Rosją, które odbyły się w tym tygodniu w Genewie i Brukseli, by ustalić, w jaki sposób najlepiej prowadzić dialog z Kremlem na temat Ukrainy. Zastrzegł jednak, że o ile dialog i dyplomacja są ważne, to Waszyngton musi przede wszystkim zobaczyć postępy w kontaktach z Rosją, a to może nastąpić tylko wtedy, gdy dojdzie do deeskalacji napięć.

- Co faktycznie przyniosły te rozmowy, to przekonamy się w ciągu kilkunastu dni lub kilku tygodni - zauważył kpt. Badowski. Zgodził się z opinią amerykańskiej dyplomacji, że komunikaty płynące ze strony Kremla "będą dalekie od stanu faktycznego". - Będą wieścić zwycięstwo moskiewskiej ofensywy dyplomatycznej, która trwa od połowy grudnia ub. roku - podkreślił.

Gość audycji przypomniał rosyjskie postulaty, które były formułowane na arenie międzynarodowej.

Posłuchaj
13:17 PR24_mp3 2022_01_14-13-33-12.mp3 Kpt. Tomasz Badowski o wnioskach z rozmów Rosji z zagranicznymi podmiotami i organizacjami (Temat dnia/Gość PR24) 

Czytaj także:

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Magdalena Złotnicka

Gość: kpt. Tomasz Badowski (specjalista ds. bezpieczeństwa)

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 13.33

st/PAP

Czytaj także

"Testowanie wschodniej flanki NATO". Jan Piekło o scenariuszach ataku ze strony Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 21:35
- Stanowcza postawa Zachodu każe się Putinowi zastanowić nad skalą możliwej interwencji na Ukrainie - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy (PAP). Gościem audycji "Spojrzenie na Wchód" był także Jan Piekło, były ambasador Polski w Kijowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmasowany atak hakerski na strony rządowe Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 12:58
Hakerzy zaatakowali ukraińskie strony rządowe - poinformował w piątek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko. Do zmasowanego ataku doszło nocą z czwartku na piątek. Po wejściu na stronę MSZ pojawiał się komunikat w trzech wersjach językowych: po ukraińsku, rosyjsku i po polsku. "Wskutek masowego ataku hakerskiego strony MSZ i szeregu innych państwowych organów tymczasowo nie działają. Nasi specjaliści pracują nad przywróceniem działania systemów" - napisał Nikołenko na Twitterze.
rozwiń zwiń