X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chodzi o pewną taktykę władzy UE". Wildstein o absurdach polityki klimatycznej UE

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 11:43
- To w znaczącej mierze jest testowanie. W pewnym momencie jak już dojdziemy do ściany to się wycofamy, ale już sama metoda, że mamy prawo w ogóle tak działać będzie pewną stałą implementacją w relacjach między państwami unijnymi - tłumaczył w audycji Polskiego Radia 24 Dawid Wildstein (TVP). Gośćmi audycji byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Piotr Cywiński ("Sieci").
Dawid Wildstein, Jacek Liziniewicz  i Piotr Cywiński o absurdach polityki klimatycznej
Dawid Wildstein, Jacek Liziniewicz i Piotr Cywiński o absurdach polityki klimatycznejFoto: shutterstock.com/Juozas Baltiejus

Dziennik "Rzeczpospolita" napisała, że "drożejący gaz może zahamować likwidację kopciuchów w domach prywatnych i komunalnych. Samorządy z przerażeniem patrzą na rachunki za ogrzewanie szkół i domów kultury". Rosnące ceny gazu są m.in. efektem europejskiej polityki klimatycznej opartej na zero emisyjności. Prowadzący przypomniał, że emisja CO2 nie ma nic wspólnego ze smogiem.

Jacek Liziniewicz wskazał, że są już pierwsze efekty rosnących cen gazu i polityki klimatycznej UE. - Wystarczy pojechać do mniejszych miejscowości, żeby zobaczyć, że na bazarach i targach wracają tzw. kozy, które cieszą się ogromną popularnością - wskazał. Ocenił, że powodem tego jest próba "zastąpienia przepisami zdrowego rozsądku". Wykazał przy tym absurdy zielonej energii oraz fałszywe przekonanie o jej neutralności względem środowiska. Zwrócił uwagę, że koszty transformacji energetycznej, to "ogromna skala wydatków". - Zdaniem Instytutu Ochrony Środowiska to kwota 44 mld zł rocznie. To więcej niż wynosi koszt programu Rodzina 500+ - podkreślił.

Czytaj także:

Piotr Cywiński przytoczył wypowiedź niemieckiej polityk Katariny Barley, która wystąpiła w tamtejszej telewizji publicznej. - Poradziła, jak należy sobie radzić z obecną drożyzną. Niemcy również potwierdzają, że wszystko drożeje. Barley mówiła, że sami jesteśmy sobie winni, że dostajemy takie wysokie rachunki - należy mniej grzać i wyłączać światło - przytoczył.

Odnosząc się bezpośrednio do absurdów zielonej polityki proponowanej przez UE, Dawida Wildstein zwrócił uwagę na "ideologiczne szaleństwo, które trawi znaczną część elit politycznych". Podkreślił, że w pewnym pomysłów można się wycofać, jednak widoczne jest pozostanie przy pewnej metodzie działania, która pozwala na "przyginanie karku państwom członkowskim". - To w znaczącej mierze jest testowanie. W pewnym momencie jak już dojdziemy do ściany, to się wycofamy, ale już sama metoda, że mamy prawo w ogóle tak działać będzie pewną stałą implementacją w relacjach między państwami unijnymi - zaznaczył. Dodał, że takie podejście niszczy samą ideę tego, czym w swoich założeniach miała być Unia.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
45:37 PR24_mp3 2022_01_14-10-09-02 (1).mp3 Dawid Wildstein, Jacek Liziniewicz i Piotr Cywiński w debacie publicystów (Temat dnia/Gość PR24) 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Michał Rachoń

Goście: Dawid Wildstein (TVP), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Piotr Cywiński ("Sieci")

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 10.09

st

Czytaj także

Śmierdzący problem. "Kopciuchy" wciąż powszechnie używane

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 19:13
Pomału rozpoczyna się w Polsce sezon grzewczy. I choć od pewnego czasu trwa akcja wymiany starych kotłów węglowych, to "kopciuchy" wciąż są problemem. Nie wszyscy wiedzą jednak, że od przyszłego roku korzystanie z nich w pewnych miejscach będzie nielegalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest dobre rozwiązanie dla ludzi". Poseł PO o Tarczy Antyinflacyjnej 2.0

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 08:59
- Nie mieliśmy cienia wątpliwości, że należy poprzeć Tarczę Antyinflacyjną 2.0 - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Piątkowski, poseł PO. Gościem audycji "Dwie strony" była także Monika Pawłowska, poseł PiS.
rozwiń zwiń