X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Według Putina ich efektem powinna być zgoda na podział świata na strefy wpływów". Adamski o rozmowach Rosja-USA

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 14:50
- Rosja uważa, że najważniejsze sprawy tego świata powinny rozstrzygać między sobą mocarstwa w bezpośrednich rozmowach. Innego zdania są Stany Zjednoczone - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
- Efektem wg. Putina mogłoby być przyzwolenie na podział wpływów na świecie - dr Ł. Adamski o rozmowach Rosja-USA
- Efektem wg. Putina mogłoby być przyzwolenie na podział wpływów na świecie - dr Ł. Adamski o rozmowach Rosja-USAFoto: shutterstock/SB2010 studio

Gość PR24 mówił o sytuacji na wschodzie Europy w związku z gromadzeniem się rosyjskich wojsk u granic Ukrainy i żądaniami Władimira Putina dotyczącymi tzw. gwarancji bezpieczeństwa i zaprzestania ekspansji NATO w tym rejonie. Odbyły się też kolejne rozmowy na linii Moskwa-Waszyngton.

- Dialog z Rosją trwa niezależnie od tego, jak bardzo zbrodniczym krajem w oczach Zachodu wydaje się współczesna Rosja. Rozmowy trwały i w Genewie, i na forum NATO, natomiast Rosja uważa, że takie mocarstwa jak Stany Zjednoczone myślą bardzo podobnie jak ona sama, a konkretnie Władimir Putin i jego otoczenie, czyli, że nie ma równości państw i nie ma prawa międzynarodowego - przypomniał dr Łukasz Adamski.

"Podział wpływów"

Dodał, że Rosja uważa ponadto, że najważniejsze sprawy tego świata powinny rozstrzygać między sobą mocarstwa w bezpośrednich rozmowach, a ich efektem mogłoby być formalne lub nieformalne przyzwolenie na podział wpływów w różnych regionach świata. Ekspert dodał, że stanowisko USA w tej sprawie jest inne.

- W sytuacji, gdy Rosja grozi wojną Ukrainie, czyli krajowi sąsiadującemu z NATO, to oczywiście rozsądek nakazuje wciągnięcie Rosji do rozmów po to, by zyskać na czasie i przekonać Kreml co do ogromnych kosztów politycznych w przypadku realizacji rosyjskich gróźb - podkreślił ekspert z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Czytaj także:

Na niedawnej konferencji prasowej szef NATO Jens Stoltenberg stwierdził, że między państwami zachodnimi a Kremlem pojawiły się istotne różnice zdań oraz że "jakiekolwiek użycie siły przeciwko Ukrainie będzie poważnym i istotnym błędem popełnionym przez Rosję, która będzie musiała za to zapłacić". Nie wykluczył wybuchu konfliktu w Europie.

Posłuchaj
22:05 PR24_mp3 2022_01_13-14-07-19.mp3 - Efektem wg. Putina mogłoby być przyzwolenie na podział wpływów na świecie - dr Ł. Adamski o rozmowach Rosja-USA ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Łukasz Adamski (Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)

Data emisji: 13.01.2021

Godzina: 14:07

Czytaj także

"Sukces Putina". Iwo Bender o rozmowach Rosji z USA i NATO

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 13:51
- Sam fakt, że Putin udowodnił, że potrafi wymusić działania drugiej strony, jest jego sukcesem. Okazało się, że wystarczy wysłać 100 tys. żołnierzy na granicę ukraińską, żeby zacząć rozmowy na temat ograniczania wpływów Stanów Zjednoczonych w Europie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Iwo Bender.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy USA-Rosja. Szoszyn: spodziewam się stabilizacji i uspokojenia sytuacji w Europie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 11:55
- Rosja rozmawia z USA i NATO o Ukrainie w taki sposób, jak gdyby ona sama nie była niezależnym państwem. Mimo wszystko liczę na zawieszenie działań Kremla, które obserwujemy od lat - mówił w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn z dziennika "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń