X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gen. Polko: pod okupacją rosyjską Kazachstan będzie zmierzał w kierunku Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 14:38
- Wejście rosyjskich wojsk do Kazachstanu pokazuje szybkość działania, decyzyjność, mobilność sił i determinację - podkreślił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były dowódca JW GROM.
Putin pokazał, że w ciągu kilku godzin jest w stanie okupować Kazachstan - powiedział gen. Roman Polko
Putin pokazał, że w ciągu kilku godzin jest w stanie okupować Kazachstan - powiedział gen. Roman PolkoFoto: PAP/EPA/STRINGER

Rosja wysłała do Kazachstanu swoje wojska po tym, jak o pomoc państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym w stłumieniu antyrządowych protestów zwrócił się prezydent kraju Kasym-Żomart Tokajew. Żołnierze "sił pokojowych" krajów członkowskich poradzieckiej organizacji przybyli na Kaukaz, by pomóc kazachskim władzom spacyfikować protesty. Demonstracje antyrządowe rozpoczęły się 2 stycznia po ogłoszeniu przez rząd podwyżek cen paliw.

- W ciągu kilku godzin Putin pokazał, że jest w stanie okupować Kazachstan, który wymykał mu się spod kontroli - zauważył gen. Polko. Przypomniał, że kraj do tej pory "dość udanie oscylował pomiędzy Chinami a Rosją", a jego władze nie uznały okupacji ukraińskiego Krymu i "budowały samodzielną, podmiotową politykę". - Teraz, pod okupacją rosyjską, Kazachstan będzie zmierzał w kierunku Białorusi - dodał.

Inny wymiar wojny

Były dowódca jednostki specjalnej zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie Rosja wzmogła swoją działalność szpiegowską i wywiadowczą. Przypomniał o farmach trolli i ich próbach wpływu na wyniki wyborów w USA i Europie, ale także o niedawnych działaniach związanych z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. 

- Rosja prowadzi wojnę propagandową przy pomocy trolli internetowych i jest w tym dość skuteczna. V kolumna zwerbowana w Polsce, chociażby w kwestii migrantów, dobitnie pokazała, że udaje się podważać wiarygodność Polski z pomocą samych Polaków - podkreślił.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu audycji.

Posłuchaj
22:45 PR24_mp3 2022_01_10-13-35-22.mp3 Gen. Roman Polko o działaniach Rosji w Europie i Azji Środkowej (Temat dnia/Gość PR24)

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: gen. Roman Polko

Data emisji: 10.01.2022

Godzina emisji: 13.35

st/IAR

Czytaj także

Kazachstan: brutalne, siłowe tłumienie protestów. Tysiące ludzi za kratami, wiele ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 07:06
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kazachstanu poinformowało, że w związku z zamieszkami aresztowano dotąd prawie 8 tysięcy osób. W całym kraju obowiązuje dwutygodniowy stan wyjątkowy. Na taki sam okres zawieszono działania rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Rzońca: UE przemilczy lub pominie rosyjską interwencja w Kazachstanie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 07:55
- Unia Europejska dała się uśpić Putinowi przez szereg ostatnich lat - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł PiS komentując brak zdecydowanej reakcji unijnych instytucji na sytuację na Ukrainie czy obecność rosyjskich żołnierzy w Kazachstanie.
rozwiń zwiń