X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Waszczykowski: Komisja Europejska używa wobec Polski szantażu. Chce wymusić zmiany, a nawet obalić rząd

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 14:28
- Komisja Europejska pod wpływem środowisk liberalno-lewicowych uznała, że można użyć szantażu w rozgrywce ideologicznej, która nakłada się na dyskusję o środkach z Funduszu Odbudowy. KE uznała, że to może być narzędzie służące do wymuszenia zmian w Polsce, a nawet do obalenia rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS. 
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Polska wciąż czeka na zatwierdzenie przez Komisję Europejską Krajowego Planu Odbudowy

Zdaniem gościa PR24 "powinniśmy otrzymać pieniądze z Funduszu Odbudowy, bo wypełniliśmy wszystkie warunki, które były wymagane wtedy, gdy Fundusz był tworzony".

- Poza tym - jeszcze wcześniej - zgodziliśmy się na warunki tworzenia budżetu. A więc zezwoliliśmy Komisji Europejskiej na zaciąganie pożyczek międzynarodowych. Zezwoliliśmy też Komisji na nakładanie podatków zewnętrznych - aby KE uzyskała te środki i nie musiała ich wyciągać z tego "regularnego" budżetu. Partycypujemy w pewnych zobowiązaniach europejskich, a więc dlaczego mamy nie dostać tych pieniędzy? - powiedział Witold Waszczykowski.

"Nie będziemy mogli realizować ambitnych planów KE" 

- Po drugie, Komisja Europejska wykroczyła poza swoje prerogatywy. Nałożyła pewne warunki polityczne, których nie ma prawa nakładać. Chodzi tu o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego i przywrócenie niektórych sędziów. Takich warunków nie ma nigdzie sprecyzowanych - w żadnym wiążącym dokumencie Unii Europejskiej - dodał europoseł. 

Podkreślił również, że "budżet unijny był tworzony przecież po to, aby państwa unijne mogły odbudowywać swoje gospodarki nadgryzione przez Covid, ale jednocześnie przeprowadzać transformację tych gospodarek w kierunku zielonym - odnawialnej energii". - Jeśli tych pieniędzy nie będzie, nie będziemy mogli realizować tych ambitnych planów Komisji Europejskiej - zaznaczył.

Jego zdaniem "Komisja Europejska pod wpływem środowisk liberalno-lewicowych uznała, że można użyć szantażu w rozgrywce ideologicznej, która nakłada się na dyskusję o środkach z Funduszu Odbudowy". - Komisja uznała, że to może być narzędzie służące do wymuszenia zmian w Polsce aż do tego momentu, by obalić rząd - stwierdził Witold Waszczykowski. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:09 PR24 2022_01_09-13-33-13.mp3 Witold Waszczykowski o Funduszu Odbudowy (Temat dnia) 

***

Audycja: "Temat dnia"
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)
Data emisji: 9.01.2022
Godzina emisji: 13.33

bartos

Czytaj także

Polska czeka na środki z KPO. Krzysztof Bosak: działania KE są bezprawne

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 08:55
- Mechanizm warunkowości nie wszedł w życie, natomiast eurokraci pokazują, że zrobią sobie mechanizm warunkowości bez przepisów, które są cały czas badane przez TSUE - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Bosak (Konfederacja).
rozwiń zwiń