X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zadra w relacjach z USA". Politolog o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 10:31
- Potencjalne podpisanie ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę może wyrządzić wiele złego w relacjach polsko-amerykańskich - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum. 
- Możemy się różnić, mieć różne poglądy na rzeczywistość. Jednak media powinny funkcjonować bez względu na to, że są takie lub inne - ocenił dr Machnik
- Możemy się różnić, mieć różne poglądy na rzeczywistość. Jednak media powinny funkcjonować bez względu na to, że są takie lub inne - ocenił dr MachnikFoto: Cooler8/Shutterstock

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy to między innymi stacji TVN, która należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Sejm przyjął nowe prawo w sierpniu. We wrześniu ustawa została odrzucona przez Senat. Teraz posłowie odrzucili decyzję senatorów, w związku z czym ustawa trafiła do prezydenta.


Beata Kempa 1200.jpg
Nowelizacja ustawy medialnej. Kempa: nie może być tak, że Departament Stanu pozwala sobie na instruowanie

Zdanem gościa Polskiego Radia 24 uchwalenie ustawy nie jest dobrym sygnałem. - Możemy się różnić, mieć różne poglądy na rzeczywistość. Jednak media powinny funkcjonować bez względu na to, że są takie lub inne. To ludzie wybierają właściwą sobie stację radiową lub telewizyjną. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że potencjalne podpisanie ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę może wyrządzić wiele złego w relacjach polsko-amerykańskich. Będzie to mocna zadra i rysa dla naszego największego sojusznika - powiedział dr Bartłomiej Machnik. 

Politolog podkreślił, że przeciętny Polak nie patrzy na rynek medialny pod kątem ich funkcjonowania i zależności. - Od kilkudziesięciu lat mamy do czynienia z polaryzacją sceny politycznej. Rozszerzyła się też na rynek mediów. Nikt nie przygląda się temu z perspektywy korzyści gospodarczych, tylko komunikacyjno-propagandowych - tłumaczył dr Machnik.Jego zdaniem nie będzie to jednak główny temat rozmów Polaków przy świątecznych stołach. 

Posłuchaj

07:30 PR24 2021_12_22-07-49-59.mp3 Dr Bartłomiej Machnik gościem Elizy Olczyk (Temat dnia/Gość PR24) 

Prezydent Andrzej Duda może ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Uchwalenie ustawy wywołało protesty z udziałem polityków opozycji. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog, Collegium Humanum)

Data emisji: 22.12.2021

Godzina emisji: 7.49

PR24

Czytaj także

Ustawa medialna. Małecki: ujednolicenie prawa z obowiązującym w UE

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 09:15
- Zmiana w ustawie medialnej była już procedowana w miesiącach letnich, teraz mamy tego kontynuację, zakończenie pewnego etapu - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Małecki (PiS). W audycji wziął udział również Jarosław Urbaniak (PO).
rozwiń zwiń