X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sojusz jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa". Komandor Artur Bilski o NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:34
- Dzisiejsze spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem jest sygnałem, że napięcie na wschodniej granicy rośnie i że to już jest poważna sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 kmdr Artur Bilski, były oficer Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie.
NATO jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa.
NATO jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa. Foto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Prezydent Andrzej Duda proponuje dalsze wzmocnienie wojskowej obecności NATO na wschodzie Europy. To odpowiedź na sytuację na granicy polsko-białoruskiej, dokąd reżim Aleksandra Łukaszenki wysłał tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu. Polski prezydent rozmawiał na ten temat w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.

Na antenie Polskiego Radia 24 spotkanie Andrzeja Dudy z szefem NATO skomentował komandor Artur Bilski. Jak wskazał "dzisiejsze spotkanie jest sygnałem, że napięcie na wschodniej granicy rośnie i że to już jest poważna sprawa". - Wydaje się, że tutaj prezydent szuka wsparcia i to wsparcie dostaje - powiedział. Jak dodał, "póki co jest to wsparcie polityczne".

Rozmówca podkreślił, że "od momentu, w którym wstąpiliśmy do NATO w 1999 roku, upłynęło już trochę czasu i sojusz jest dla nas mimo wszystko takim solidnym gwarantem bezpieczeństwa".

- Rosja zawsze uważała NATO za swojego wroga, Polskę też i ta narracja się nie zmieniła - wskazał. Jak zaznaczył, "to jest element budowania władzy na Kremlu, czyli straszenie NATO". - Tym, że NATO zbliża się do granic i tym, że jest sojuszem agresywnym - dodał.


Posłuchaj
16:59 PR24_mp3 2021_11_25-15-34-48.mp3 Kmdr Artur Bilski: sojusz jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa (Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: kmdr Artur Bilski, były oficer Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie

Data emisji: 25.11.2021

Godz. emisji: 15.09


ZOBACZ TAKŻE: Jadwiga Wiśniewska o rozmowach prezydenta z NATO


jb

Czytaj także

Prezydent: zgłosiłem propozycję zwiększenia gotowości sił NATO na wschodniej flance

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:51
Andrzej Duda rozmawiał w czwartek w Brukseli z Jensem Stoltenbergiem, szefem NATO. Prezydent poinformował, że na granicy polsko-białoruskiej nadal mamy do czynienia z atakiem hybrydowym ze strony białoruskiego reżimu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NATO potępiło działania reżimu Łukaszenki. Stoltenberg: eksportuje niewinnych ludzi na granice

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 15:11
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że wszyscy sojusznicy NATO potępiają, że reżim Łukaszenki. - Eksportuje niewinnych ludzi na granice Sojuszu; to nieludzkie i cyniczne - dodał szef Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Brukseli.
rozwiń zwiń