X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Taka sytuacja nie pozostanie bez odpowiedzi". Szef BBN o możliwym ataku na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:15
- Widzimy związek między tym, co się dzieje na granicy z Białorusią a sytuacją wokół Ukrainy - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Są wysyłane różne sygnały w kierunku Ukrainy - w postaci np. dostaw broni dla Ukrainy, wyrazów solidarności, poparcia politycznego - tłumaczył Paweł Soloch
Są wysyłane różne sygnały w kierunku Ukrainy - w postaci np. dostaw broni dla Ukrainy, wyrazów solidarności, poparcia politycznego - tłumaczył Paweł SolochFoto: shutterstock.com/photo vvl

Rano w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się kolejna narada sztabu kryzysowego ws. sytuacji na granicy z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, a także m.in. szefów MSWiA, MON, MSZ i służb.

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda spotka się w kwaterze głównej NATO w Brukseli z sekretarzem generalnym Jensem Stoltenbergiem. Potwierdzając tę informację szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową powiedział, że tematem rozmowy będzie bezpieczeństwo w regionie. Jak podkreślił, bezpieczeństwo jest głównym tematem ostatnich rozmów prezydenta z innymi przywódcami.

Czytaj także:

Paweł Soloch dopytywany na antenie Polskiego Radia 24 o możliwość uruchomienia art. 4 Traktatu Północnoatlantyckiego odparł, że "nie ma decyzji". Podkreślił przy tym, że ze strony regionalnych przywódców jest zapewnienie, że jeżeli Polska wystąpi o takie środki, to uzyska poparcie z ich strony.

Posłuchaj
07:11 PR24_mp3 2021_11_25-13-06-25.mp3 Paweł Soloch o rozmowach prezydenta Andrzej Dudy na temat bezpieczeństwa w regionie (Temat dnia/ Gość PR24)

- Artykuł 4 pozostaje w tej chwili jedną z opcji do zastosowania w zależności od rozwoju sytuacji - zaznaczył szef BBN i dodał, że zgodnie z konsultacjami jest on "brany pod uwagę".

Możliwy rozwój sytuacji

Gość audycji pytany o możliwe scenariusze podkreślił, że jest "związek między tym, co się dzieje na granicy z Białorusią a sytuacją wokół Ukrainy". - Widzimy to w szerszym kontekście - dodał minister.

- Jeżeli według naszych ocen ryzyko potencjalnego konfliktu z użyciem sił zbrojnych będzie narastało, to z takiej opcji (art. 4-red.) będzie można skorzystać - ocenił Soloch.

Czytaj także:

W rozmowie poruszono kwestię możliwej formy ataku i przypomniano najazd na Ukrainę z zastosowaniem tzw. zielonych ludzików. - Różne warianty są brane pod uwagę. Są wysyłane również sygnały odstraszające i przestrzegające przed taką sytuacją w postaci np. dostaw broni dla Ukrainy, wyrazów solidarności, poparcia politycznego - tłumaczył Soloch gesty wsparcia ze strony sojuszniczej.

- Wysyłane są silne sygnały ze strony wielu państw, że taka sytuacja nie pozostanie bez odpowiedzi - podsumował szef BBN.

Zobacz także: Marcin Ociepa w "Salonie Politycznym Trójki"

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzi: Magdalena Złotnicka

Gość: Paweł Soloch (BBN)

Data emisji: 25.11.2021

Godzina: 13.06

st/PAP

Czytaj także

Ukraiński wywiad ostrzega: wspierani przez Rosję separatyści z Donbasu zwiększają gotowość bojową

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 14:44
Jak informuje ukraiński wywiad wojskowy, oddziały donbaskich bojowników wspieranych przez Rosję zwiększają gotowość bojową. W regionie rozpoczęły się ćwiczenia, w których uczestniczą wojska z okupowanych terenów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Duda-Stoltenberg. Dziś wizyta prezydenta w kwaterze głównej NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 05:11
Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Informację przekazało w środę biuro prasowe NATO, potwierdziła ją Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń