X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dyplomatyczna ofensywa ws. kryzysu na granicy. Kożuszek: warto osadzać ją w kontekście

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 11:56
- Polska, mimo że jest w trudnej sytuacji, wykonuje pracę, jaką wykonać trzeba. Warto ją osadzać w szerszym kontekście administracji Bidena budzącej się wobec rosyjskiego zagrożenia, zagrożenia dla Ukrainy i kryzysu energetycznego w Europie, za którym też stoi Rosja - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej", pytany o ofensywę dyplomatyczną premiera Mateusza Morawieckiego. 
Dyplomatyczna ofensywa premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie kryzysu migracyjnego rozpoczęła się na Litwie, Łotwie i w Estonii
Dyplomatyczna ofensywa premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie kryzysu migracyjnego rozpoczęła się na Litwie, Łotwie i w EstoniiFoto: Krystian Maj/KPRM/Twitter/@PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w środę Paryż i Lublanę, gdzie spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i premierem Słowenii Janezem Janšą. Tematem rozmów przywódców był kryzys na granicy polsko-białoruskiej oraz sytuacja bezpieczeństwa całej Europy. We wtorek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami państw Grupy Wyszehradzkiej i Chorwacji. W niedzielę odwiedził zaś kraje bałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię.

- Są dwa pozytywne aspekty ofensywy dyplomatycznej premiera - stwierdził w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". - Oczywiście pewnie znajdą się tacy - może ja do nich należę - którzy powiedzą, że tym kryzysem należało zająć się wcześniej i przedstawiać na świecie polski punkt widzenia - przyznał publicysta. 

- Druga pozytywna rzecz jest taka, że udaje się relatywnie szybko zorganizować te spotkania, że jest audytorium do tego, by polskich racji słuchać. To pozytywny sygnał wynikający z tego, że moment jest niezły - mówię ostrożnie "niezły", bo nie wiadomo, co z tego wyniknie, ale widzimy inicjatywę po stronie administracji Bidena, która sama wypuściła do mediów w końcówce października sygnały o ruchach wojsk rosyjskich na granicach Ukrainy - stwierdził.

Jak dodał, "jest zainteresowanie działaniami Rosji". - Wydaje się, że Amerykanie w dobrej wierze starają się mobilizować sojuszników - stwierdził publicysta. W jego ocenie może to przyczynić się do tego, że zachodni politycy będą mieli świadomość, że kryzys na polskich granicach "jest kontrolowaną akcją i częścią szerszego planu wywierania presji na kraje, których bezpośrednio ona dotyczy, ale też na kraje Zachodu, od których oczekuje się ustępstw i dogadywania się". 

- Polska, mimo że jest w trudnej sytuacji, (...) wykonuje pracę, jaką wykonać trzeba. Warto ją osadzać w szerszym kontekście administracji Bidena budzącej się wobec rosyjskiego zagrożenia, zagrożenia dla Ukrainy i kryzysu energetycznego w Europie, za którym też stoi Rosja. Warto to wszystko w ten sposób przedstawiać - wskazał Maciej Kożuszek. 

Zobacz także nagranie rozmowy z sekretarzem stanu w MON Maciejem Ociepą w "Salonie politycznym Trójki":

Czytaj także: 

***

Audycja: "Temat dnia/ GośćPR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Maciej Kożuszek (szef działu zagranicznego "Gazety Polskiej")

Data emisji: 25.11.2021

Godzina emisji: 10.09


mbl

Czytaj także

Bogdan Pęk o polityce prowadzonej przez Rosję: musimy się gwałtownie zbroić

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 10:45
- Należy doprowadzić potencjał obronny armii do tego, żeby Rosji nie opłacało się nas zaatakować, bo ich ewentualne straty byłyby zbyt duże - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator i europoseł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu o migrantach: chcemy udzielić pomocy tym, którzy są po stronie białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 13:20
Nie ustępuje kryzys przy granicy z Białorusią. - Nadal apelujemy o to, by reżim Łukaszenki pozwolił pomóc migrantom, chcemy udzielić pomocy humanitarnej tym, którzy są po stronie białoruskiej, za nich odpowiedzialność ponosi Alaksandr Łukaszenka - powiedziała we wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oficer prasowy Straży Granicznej: walczymy z reżimem, nie z migrantami

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 11:06
- Cały czas widzimy funkcjonariuszy służb białoruskich, widać, że to zdarzenia inspirowane - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewelina Michalska z biura prasowego Komendy Głównej Straży Granicznej, pytana o próby forsowania polskiej granicy. Wszelkie zdarzenia odbywają się pod nadzorem służb białoruskich, jest to ewidentne. Widzimy, że walczymy z reżimem, nie z migrantami - dodała. 
rozwiń zwiń