X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marian Kowalski: Amerykanie potrafili Rosję i Niemcy trzymać krótko, liczę na powrót Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 11:01
- Biurokracja brukselska i Kreml mają wspólne interesy wobec Polski. Celem jest chęć zmiany obecnego rządu na taki, który będzie posłuszny wobec interesów Moskwy i Berlina - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, komentator. 
Marian Kowalski
Marian Kowalski Foto: PR24/AK

Gościem Michała Rachonia był Marian Kowalski. Rozmowa dotyczyła sytuacji Polski w świecie, energii jądrowej, jak i sytuacji na granicy.

- Biurokracja brukselska i Kreml mają wspólne interesy wobec Polski. Mogą się różnić gdzie indziej, jednak wobec Polski mają wspólne cele, a są one takie: chcą zmienić obecny rząd na taki, który będzie posłuszny wobec interesów Moskwy i Berlina. Rosja i Niemcy chcą zredukować wpływy USA w Europie, bo jest to jedyna smycz na nich od dawna - powiedział Marian Kowalski. Dodał, że wiemy, iż "Amerykanie potrafią od czasu do czasu doprowadzić ich do porządku".

- Jednym ratunkiem dla nas jest możliwość zmiany establishmentu w tych kluczowych państwach europejskich. Wiadomo, że Niemcy nie zmienią swojej decyzji, ale wiele może się zadziać w Hiszpanii, Francji i Włoszech. Liczę również na powrót do Białego Domu Donalda Trumpa - stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Kolejnym punktem rozmowy była energia jądrowa. - Tę kwestię trzeba bardzo dokładnie przemyśleć - podkreślił Kowalski. Dodał, że Francuzi chcą nam ją sprzedać. - Jednak czy opłaca się nam ją od nich kupować? - zapytał komentator.

- Nadal mam niedosyt informacji o tym, jak wygląda sytuacja z potencjałem energii jądrowej na Ukrainie, bo mają oni bloki energetyczne, kupują paliwa od USA, a potrzebują inwestora. A my mamy pieniądze na inwestycje tego typu - wytłumaczył. Gość audycji zastanawiał się również, czy nie lepiej zacząć wiązać się w sprawie atomu z Ukrainą i w ten sposób realizować nasze interesy także na wschodzie, odbudowywać pewien projekt Jagieloński, który oparty jest na konkretach, a nie pięknych słówkach. 

Posłuchaj
16:01 PR24_AAC 2021_11_25-09-40-36.mp3 Gościem Polskiego Radia 24 był Marian Kowalski, komentator

Czytaj także:


Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marian Kowalski (komentator)

Data emisji: 25.11.2021

Godzina: 09:33

nj

Czytaj także

Piotr Cywiński o sporze o praworządność: uzurpacja kompetencji przez urzędników UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 12:14
- Umyka uwadze, że przedmiotem konfliktu nie jest wcale praworządność w Polsce, tylko bezprecedensowa ingerencja TSUE w zagadnienia, które nie należą do kompetencji powierzonych UE przez państwa członkowskie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). W audycji wzięli również udział Dawid Wildstein (Telewizja Polska) oraz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal dziendobrybialystok.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o sądownictwo. Cezary Gmyz: w Niemczech przypomina się, że traktat konstytucyjny UE nie wszedł w życie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 11:25
- W niemieckich mediach pojawiają się też głosy rozsądku mówiące, że w sporze o praworządność rację ma Polska. (…) Zwraca się uwagę, że państwa narodowe nie przekazywały kwestii wymiaru sprawiedliwości do UE, także że traktat konstytucyjny UE nie wszedł w życie, w to miejsce został wprowadzony traktat lizboński, który nie przekazuje kwestii wymiaru sprawiedliwości do UE - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (korespondent TVP w Berlinie). 
rozwiń zwiń