X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kryzys na polskiej granicy. Anusz: bez silnej armii bylibyśmy dużo słabsi

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 09:50
- Oczywiście, ważne jest, że czujemy poparcie NATO i UE - w sytuacji, gdyby potrzebna była pomoc, myślę, że tę pomoc byśmy uzyskali, natomiast decydująca jest siła naszych służb - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Jego zdaniem sytuacja na polskiej granicy jest najlepszym dowodem na to, że "bez własnej armii bylibyśmy dużo słabsi".

Straż Graniczna odnotowała w środę 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Polskim strażnikom pomagają policjanci i wojsko. Stacjonuje tam 12 tysięcy żołnierzy. Jednocześnie szef MON Mariusz Błaszczak postawił sobie w październiku za cel, by liczebność polskiej armii wzrosła do przynajmniej 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. - To dobry pomysł - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog z Instytutu Piłsudskiego dr Andrzej Anusz. 

- Polską racją stanu jest to, żebyśmy mieli silną armię. Oczywiście mamy sojusze, jesteśmy w NATO i w sojuszu politycznym w Unii Europejskiej, a NATO to kwestia naszego strategicznego partnerstwa ze Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście bez własnej silnej armii te sojusze mogą okazać się zawodne. Widzimy to w sytuacji konfliktu na polskiej granicy. To polskie służby stoją na pierwszej linii frontu, to dzięki polskim służbom i sile polskiego wojska i Straży Granicznej i policji możemy odpierać ten atak - wskazał gość "Tematu dnia". 

- Oczywiście, ważne jest, że czujemy poparcie NATO i UE. W sytuacji, gdyby potrzebna była pomoc, myślę, że tę pomoc byśmy uzyskali, natomiast decydująca jest siła naszych służb - wskazał i ocenił, że sytuacja na polskiej granicy jest najlepszym dowodem na to, że "bez własnej armii bylibyśmy dużo słabsi".

Posłuchaj
09:28 AndrzejAnusz[PR24]PR24 (mp3) 25 listopad 2021 07_48_42.mp3 Andrzej Anusz: silna polska armia jest polską racją stanu ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyStanisław Janecki

Gośćdr Andrzej Anusz (politolog, Instytut Józefa Piłsudskiego)

Data emisji: 25.11.2021

Godzina emisji: 7.47


mbl

Czytaj także

"Wzywamy Białoruś do przestrzegania prawa międzynarodowego". Stanowczy apel Szczerskiego na forum ONZ

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 19:23
- Stanowczo wzywamy Białoruś do zaprzestania używania niewinnych ludzi do cynicznych gier politycznych i przestrzegania prawa międzynarodowego - powiedział ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas debaty wysokiego szczebla nt. przemytu ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mobilizują siły na różnych frontach". Wojciech Konończuk o działaniach Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 21:27
- Mamy wiele argumentów, które pokazują, że to co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej ma bezpośrednie powiązanie z tym co się dzieje przy granicy z Ukrainą - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Wojciech Konończuk, wicedyrektor OSW. Gościem audycji była także dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Estońscy żołnierze na polskiej granicy. Naprawią tymczasowe ogrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 20:59
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował we wpisie w mediach społecznościowych, że żołnierze estońscy rozpoczęli rekonesans na granicy polsko-białoruskiej. Wojska inżynieryjne z Estonii zajmą się między innymi tymczasowym ogrodzeniem przy granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń