X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siewiereniuk-Maciorowska: sprawdzenie tożsamości osoby bez dokumentów trwa nawet kilka tygodni

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:42
- Radosław Sikorski jako były szef MSZ powinien wiedzieć, ile trwa ustalanie tożsamości osoby, która nie okazuje żadnych dokumentów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego".
Granicy strzegą funkcjonariusze Straży Granicznej i ok. 10 tys. żołnierzy Wojska Polskiego
Granicy strzegą funkcjonariusze Straży Granicznej i ok. 10 tys. żołnierzy Wojska PolskiegoFoto: twitter.com/terytorialsi

Gość PR24 mówiła o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz o wypowiedziach na jej temat części polityków opozycji. Na naszym pograniczu trwa wojna hybrydowa przeciwko państwu polskiemu. Zdaniem publicystki jeszcze do niedawna istniały pomysły, by ludzi koczujących na granicy wpuścić do Polski, a problem zniknie.

- Tymczasem problem na granicy polsko-białoruskiej nie jest rozwiązany, nawet jest dużo gorzej, niż było. To, co podają arabskie media, warto przeczytać, ponieważ np. ludzie, którzy wrócili do Iraku, zostali ewakuowani spod granicy, chcą wracać znów do Europy. Niektórzy nie chcą żyć we własnym kraju, dla innych islam ma rządzić światem, a Europa ma być podbita - mówiła Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

Waldemar Paruch 1200.jpg
"Buta polityków PO nie służy Tuskowi". Prof. Paruch o zatrzymaniu prawa jazdy liderowi Platformy

"Sprawdzenie historii osoby może trwać rok"

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim europoseł PO Radosław Sikorski mówił, że już kilkanaście dni po interwencji UE kolejne samoloty wożą migrantów z powrotem do Iraku i innych miejsc. - Powstaje pytanie, dlaczego nie można było zwrócić się o pomoc do UE we wrześniu i październiku? Ten kryzys mógł się skończyć prawie od razu, gdy się zaczął - mówił były szef MSZ.

- Jestem w załamaniu psychicznym, że Radosław Sikorski był szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Powinien wiedzieć przecież, ile trwa ustalanie, kto kim jest. Potwierdzenie tożsamości osoby bez dokumentów trwa nawet kilka tygodni, a sprawdzenie historii takiej osoby trwa nawet rok - komentowała dziennikarka.

Czytaj także:

Pytany o wypowiedź Radosława Sikorskiego wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział w Polskim Radiu 24, że "pan Sikorski opowiada bardzo dużo rzeczy, a jego słowa są oderwane od rzeczywistości". Dodał, że rozmowy z państwami, na których terenie znajdowały się porty lotnicze wykorzystywane przez przemytników ludzi, w sprawie zablokowania tych szlaków, toczyły się przez kilka tygodni.


Posłuchaj
23:26 PR24_mp3 2021_11_24-10-34-07.mp3 - Sprawdzenie tożsamości osób bez dokumentów trwa kilka tygodni - mówi Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (zastępca redaktora naczelnego "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego")

Data emisji: 24.11.2021

Godzina: 10:34

Czytaj także

Adam Kurek: Łukaszenka nie osiągnął swoich celów, będzie dążył do zaognienia konfliktu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 21:15
- Aleksander Łukaszenka dąży do uznania międzynarodowego, a rozmowa niemieckiej kanclerz z nim, jest legitymizacją tego, także zdradzeniem białoruskich opozycjonistów - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Kurek z Warsaw Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pietryga: Łukaszenka przeniósł migrantów i rozpoczął nocne nękanie funkcjonariuszy na granicy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 19:20
- Jeżeli gra Aleksandra Łukaszenki utrzyma się do wiosny, to białoruski przywódca przejdzie do silniejszego naporu na polską granicę - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był też Robert Knap TVP Info. 
rozwiń zwiń