X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Krytyka nie opłaca się opozycji". Dr Bartłomiej Machnik o weryfikacji szczepień

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 09:05
- Opozycja zabrnęła z krytyką już tak daleko, że nawet w takiej sytuacji nie może powiedzieć wprost, że sprawę popiera. Ewentualnie popiera, ale wstrzymuje się od głosu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum. Najprawdopodobniej 1 grudnia zbierze się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, by ocenić projekt dotyczący kontroli szczepień w zakładach pracy oraz pozwalający na wprowadzenie obowiązkowych szczepień w służbie zdrowia.

Ustawę dotyczącą weryfikacji szczepień zapowiedzieli dwaj posłowie PiS, ale do tej pory projekt nie trafił do marszałek Sejmu i nie został upubliczniony. Według nieoficjalnych informacji posłowie PiS wycofali swoje podpisy.

WItek PAP-1200.jpg
Spotkanie Elżbiety Witek z członkami wszystkich sił politycznych. "To pokaże wolę współpracy"

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 sprawa weryfikacji szczepień doprowadziła do podziałów w koalicji rządzącej. - Faktem jest, że istnieje spora grupa posłów, która nawet podpisała oficjalne pismo do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, mówiące o tym, że nie zagłosują za ustawą. Natomiast m.in. poprzez posła Janusz Kowalskiego swoją podmiotowość pokazuje znowu Solidarna Polska, chce aktywnie uczestniczyć w działaniach Zjednoczonej Prawicy. Możemy domniemywać, że ustawa nie trafi pod obrady parlamentu - powiedział dr Bartłomiej Machnik.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła na środę na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników. - To spotkanie traktuję wizerunkowo, aby sytuację wyprostować. Natomiast cała sprawa pokazuje, że walka do końca, jeśli chodzi o opozycję, się nie opłaca. Pamiętajmy, że nie chodzi o obowiązek, ale o potencjalny przywilej dla przedsiębiorców. Natomiast krytyka opozycji zabrnęła już tak daleko, że nawet w takiej sytuacji nie może powiedzieć wprost, że sprawę popiera. Ewentualnie popiera, ale wstrzymuje się od głosu. Walka polityczna zabrnęła tak daleko, że opozycja nie można w żaden sposób poprzeć projektu. Wizerunkowo nie byłoby to po jej myśli - podsumował politolog.

Posłuchaj
09:14 PR24 2021_11_24-07-48-56.mp3 Dr Bartłomiej Machnik gościem Elizy Olczyk (Temat dnia/Gość PR24)

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog, Collegium Humanum)

Data emisji: 24.11.2021

Godzina emisji: 7.49

PR24

Czytaj także

"Z nami nie będzie negocjacji". Poseł Konfederacji o rozmowach ws. ustawy o weryfikacji szczepień pracowników

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 18:44
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników. - Z przedstawicielami Konfederacji nie będzie negocjacji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Artur Dziambor. 
rozwiń zwiń