X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Buta polityków PO nie służy Tuskowi". Prof. Paruch o zatrzymaniu prawa jazdy liderowi Platformy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 10:01
- Nie tylko Donald Tusk nie przeprosił, ale inni politycy Platformy uparcie bronią swojego przewodniczącego. Radosław Sikorski stwierdził, że dzięki temu przypadkowi dowiedzieliśmy się, że szef PO nie jest wożony limuzyną. Buta polityków tej partii i takie wypowiedzi na pewno nie służą Tuskowi - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk stracił w sobotę prawo jazdy, po tym jak o ponad 50 kilometrów przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. "Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - napisał Donald Tusk na Twitterze.

Gość PR24 podkreślił, iż to wydarzenie może być jedną z przyczyn utraty poparcia w sondażach przez Platformę Obywatelską. - PO w ostatnich sondażach traci na rzecz Polski 2050. Polityka Donalda Tuska całkowicie zawiodła. Nie sprawdził się totalizm, ale nie bez znaczenia jest też ta sytuacja z przekroczeniem prędkości przez Donalda Tuska - powiedział prof. Waldemar Paruch.

"Uparcie bronią swojego przewodniczącego"

Jego zdaniem w sprawie złamania przepisów drogowych przez lidera Platformy "decydujące będą dwie kwestie". - Po pierwsze buta polityków Platformy Obywatelskiej w kontekście tej sytuacji. Nie tylko Donald Tusk nie przeprosił, ale inni politycy tej partii uparcie bronią swojego przewodniczącego. Radosław Sikorski stwierdził, że dzięki temu przypadkowi dowiedzieliśmy się, że szef PO nie jest wożony limuzyną. Takie wypowiedzi na pewno nie służą Donaldowi Tuskowi - zaznaczył profesor. 

- Druga sprawa: to był teren zabudowany. Ktoś, kto jedzie z prędkością 107 km/h, niesie zagrożenie dla tych, którzy się przemieszczają po drodze. A ta miejscowość to klasyczna 'ulicówka', gdzie stoją obok siebie domy przy drodze. Przy takiej prędkości zderzenie z pieszym oznacza śmierć pieszego, a przy zderzeniu z samochodem też nie ma szans na uratowanie - dodał politolog. 

Jego zdaniem sama "sprawa płacenia mandatów nie jest tak istotna". - Wielu polityków płaciło mandaty. Natomiast skala tego, co się zdarzyło, jest bardzo istotna. Te liczby - 107 i 50 - każdemu coś mówią, to jest bardzo prosty przekaz, każdy wie, o co tutaj chodzi - podsumował Waldemar Paruch. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
08:12 PR24 2021_11_23-07-49-43.mp3 Prof. Waldemar Paruch o zatrzymaniu prawa jazdy Donalda Tuska (Temat dnia) 

* * *

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: prof. Waldemar Paruch

Data emisji: 23.11.2021

Godzina emisji: 7.47

bartos

Czytaj także

Donald Tusk bez prawa jazdy. Karnkowski: to kolejne pole konfliktu PO z Lewicą

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 13:27
- Politycy lewicowi są bardzo cięci na kierowców przekraczających prędkość. Donald Tusk się w to wpisał i dlatego ten rajd Donalda Tuska może położyć się cieniem na ewentualnej przyszłej relacji i bardzo ją utrudnić - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". 
rozwiń zwiń