X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bogdan Pęk o polityce prowadzonej przez Rosję: musimy się gwałtownie zbroić

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 10:45
- Należy doprowadzić potencjał obronny armii do tego, żeby Rosji nie opłacało się nas zaatakować, bo ich ewentualne straty byłyby zbyt duże - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator i europoseł.
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: senat.gov.pl

Kryzys na granicy z Białorusią powoduje wiele pytań o bezpieczeństwo Polski. Politycy podkreślają, że skutecznie odpierając próby nielegalnego przedostania się na terytorium naszego kraju, chronimy całą wspólnotę UE przed kolejnym kryzysem migracyjnym. Za kolejnymi próbami destabilizacji w Europie wiele osób wskazuje Rosję. Mówił o tym m.in. premier w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl. - Białoruś, Ukraina, Mołdawia, ceny gazu, potencjalne ryzyko sprowadzania migrantów z Afganistanu. Jak się przyjrzeć dokładnie, wszystko ma jedno źródło - powiedział Mateusz Morawiecki.

premier 1200 pap (2).jpg
Premier w Wilnie: Białoruś może wykorzystać kryzys w Afganistanie do działań hybrydowych

Pomoc dla Ukrainy

Bogdan Pęk powiedział, że kolejne informacje mówiące o planowanej agresji Rosji na Ukrainę muszą spotkać się z jasnymi deklaracjami pomocy dla tego kraju w przypadku realizacji takiego scenariusza. - Trzeba wyraźnie powiedzieć, że w przypadku napaści na Ukrainę ta otrzyma pomoc. Polska powinna również zadeklarować taką pomoc w obronie potencjalnej agresji na terytorium Ukrainy - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do sytuacji Polski w kontekście działań Kremla. Jego zdaniem musimy być przygotowani na każdą ewentualność. - Gdyby Polska była obszarem, gdzie magazynowana jest amerykańska broń nuklearna, to wówczas status Polski zdecydowanie by wzrósł. Zaangażowanie USA i NATO musiałoby być znacznie poważniejsze. Nie przywiązywałbym jednak teraz do tego dużej wagi - powiedział.

- Musimy się gwałtownie zbroić. Ma to być skuteczne zbrojenie. Należy doprowadzić potencjał obronny armii do tego, żeby Rosji nie opłacało się nas zaatakować, bo ich ewentualne straty byłyby zbyt duże - zaznaczył.

Czytaj także:

Zobacz reportaż o nocnym patrolu WOT:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

Posłuchaj
18:46 PR24_mp3 2021_11_22-09-40-54.mp3 Bogdan Pęk o sytuacji dot. bezpieczeństwa w Europie ("Gość PR24")

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk (były senator i europoseł)

Data emisji: 22.11.2021

Godzina emisji: 9.40

dz

Czytaj także

"Rozmawiamy o tym, ale nie obserwujemy zagrożenia militarnego". Prezydent o uruchomieniu art. 4 NATO

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 07:08
- Mamy porozumienie w gronie państw bałtyckich, że jeśli nadejdzie moment, gdy z art. 4 Traktatu Północnoatlantyckiego trzeba będzie skorzystać, to zrobimy to razem - podkreślił prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wytrzymamy, nie pękniemy". Prezydent Andrzej Duda o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 08:01
- W znaczeniu obrony granicy oczywiście, że wygrywamy. Dzięki odpowiedzialności i męstwu polskich funkcjonariuszy Policji, Służby Granicznej, dzięki żołnierzom Wojska Polskiego wytrzymamy i nie pękniemy - zapewnił prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są coraz bardziej agresywni". Żaryn o grupach migrantów na granicy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 09:50
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn skomentował na Twitterze zajścia jakie miały miejsce ostatniej nocy w Dubiczach Cerkiewnych. - Służby białoruskie wciąż kierują na naszą granicę agresywne grupy cudzoziemców - podkreślił Żaryn.
rozwiń zwiń