X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa rozmów Merkel z Łukaszenką. Europoseł PiS: w ten sposób kanclerz Niemiec realizuje swoje cele

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 15:40
- Łukaszence zależy na tym, aby uznano jego prawomocność, uznano go jako przedstawiciela Białorusi i  zapomniano o sfałszowanych wyborach i pani Cichanouskiej, o tysiącach polskich i białoruskich obywateli, którzy siedzą w więzieniach - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.  
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Komisarz UE Didier Reynders poinformował, że Komisja Europejska podjęła kroki w sprawie dalszych sankcji wobec Białorusi. - Wyrażamy naszą pełną solidarność z Polską wobec sytuacji na granicy i udzielamy pełnego wsparcia - zapewnił.

- Komisja Europejska jest z Polską. Wie, że popełniła błędy w 2015 roku i wyciąga wnioski. Nie chce dopuścić do nowego, sztucznego szlaku nielegalnej migracji, czy wręcz handlu ludźmi - podkreśliła europoseł.  

pap angela merkel 1200.jpg
"Pewnie były uzgodnione z Donaldem Tuskiem". Grzegorz Lorek o rozmowach Merkel z Putinem i Łukaszenką

Pierwsza rozmowa Angeli Merkel i Aleksandra Łukaszenki odbyła się w poniedziałek 15 listopada. Fakt ten wywołał falę krytyki ze strony m.in. Polski i krajów bałtyckich. Nie bacząc na głosy niezadowolenia, kanclerz Niemiec po raz kolejny rozmawiała telefonicznie z białoruskim przywódcą na temat sytuacji na granicy z Polską. Merkel wcześniej przeprowadziła rozmowę również z Władimirem Putinem

- Dużym zaskoczeniem były indywidualne rozmowy Angeli Merkel i prezydenta Macrona z Łukaszenką, którzy wyłamali się z europejskiej solidarności, realizując swoje własne cele. Angela Merkel nie ukrywa, że zrobi wszystko, żeby doszło do ukończenia budowy Nord Stream 2, który jest projektem niemiecko-rosyjskim - zaznaczyła polityk PiS. 

Gość audycji przypomniała, że to wysoki komisarz Josep Borrell został zobowiązany do tego, żeby w imieniu UE i PE mówić jednym głosem ws. kryzysu migracyjnego. - To była rezolucja, która go do tego namaściła.  

Posłuchaj
23:49 PR24_mp3 2021_11_21-14-33-17.mp3 Anna Zalewska o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ("Temat dnia/Gość PR24") 

Anna Zalewska skomentowała również działalność i narrację dot. wojny hybrydowej, którą próbuje przeforsować opozycja. 

- Polska opozycja i polscy celebryci są cytowani w białoruskich mediach. To ich pokazuje i stawia za wzór Łukaszenka. Oni realizują komunikacyjną politykę białoruską - podsumowała. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Zalewska (europoseł PiS)

Data emisji: 21.11.2021

Godzina: 14.33

kmp

Czytaj także

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy: zachowanie aktywistów jest nieodpowiedzialne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:27
- Bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się aktywiści, którzy de facto pomagają w nielegalnym procederze przemytu ludzi z Polski do Niemiec albo do innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Gorgol: Łukaszenka będzie tak daleko przesuwał granice, aż poczuje opór

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 18:53
- Jeśli chodzi o kwestię tego, jak ten konflikt zażegnać, musielibyśmy mieć narzędzie do tego, żeby wpłynąć na politykę białoruską. Aleksander Łukaszenka będzie tak daleko przesuwał granice, aż poczuje opór - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Gorgol (Nowa Konfederacja). Gościem audycji był również Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń