X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przekroczył granice wszelkiej przyzwoitości". Publicyści o wykroczeniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 15:09
- Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h to jest poważne zagrożenie (...). Zatrzymanie Donalda Tuska bardzo pozytywnie świadczy o praworządności w Polsce, która obowiązuje wszystkich i policja nie stosuje żadnej taryfy ulgowej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24.pl) oraz Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Donald Tusk stracił prawo jazdy. Jechał 107 kmh w terenie zabudowanym
Donald Tusk stracił prawo jazdy. Jechał 107 km/h w terenie zabudowanymFoto: Andrzej Hulimka/Forum

W sobotę w okolicach Mławy policja zatrzymała Donalda Tuska, który w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 107 km/h. Polityk stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych i został ukarany mandatem.

Goście Tadeusza Płużańskiego rozmawiali o wykroczeniu jakiego dopuścił się były premier. - Donald Tusk przekroczył granice wszelkiej przyzwoitości - powiedział Wojciech Reszczyński.

Dodał, że "dobrą wiadomością jest to, że w Polsce jest demokracja, panuje prawo, nie ma lepszych i gorszych i nie ma amnestii dla wybranych ludzi". - Utrata prawa jazdy jest bardzo bolesna, no ale w przypadku Tuska stać go będzie na kierowcę - mówił.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h to jest poważne zagrożenie. To będzie ten news dzisiaj we wszystkich mediach. Bardzo pozytywnie świadczy on o praworządności w Polsce, która obowiązuje wszystkich i policja nie stosuje żadnej taryfy ulgowej - podkreślił publicysta.

Za złamanie prawa należy ponieść konsekwencje

Sławomir Jastrzębowski ocenił natomiast, że ta sytuacja "jest wizerunkowo trudna dla Donalda Tuska". - Przekroczenie prędkości i zabranie prawa jazdy będzie skutkowało tym, że w mediach będzie przedstawiany jako pirat drogowy i jako osoba, która stwarza potencjalne niebezpieczeństwo i zagrożenie na drodze. I na pewno to nie zrobi mu niczego dobrego, tu nie ma żadnej wątpliwości - podkreślił.

Dziennikarz dodał, że Donald Tusk "może się tłumaczyć zagapieniem lub nie, ale przekroczenie prędkości o 57 km/h to już nie jest tak mało jeśli chodzi o teren zabudowany".

- Będziemy teraz świadkami przez co najmniej kilka dni takiego mniej już bardziej schadenfreude - wskazał. - Donald Tusk złamał prawo i stwarzał zagrożenie na drodze, więc takie są konsekwencje - podkreślił Sławomir Jastrzębowski.

- Parę lat temu pewnie to byłoby też nie do pomyślenia, że ktoś taki nie jest puszczany wolno, no ale to się zmieniło, polska policja się zmieniła - wskazał dziennikarz.

Politycy powinni stosować się do przepisów

Andrzej Rafał Potocki skomentował, że "to na pewno nie są dobre dni dla Donalda Tuska". - Jeśli chodzi o prawo jazdy to sprawa jest prosta - to politycy ustalają reguły poruszania się po drogach publicznych, w formie ustaw w Sejmie, w formie rozporządzenia. W związku z tym, jeśli politycy wymyślają tego typu reguły, to się powinni do nich jako pierwsi stosować - podkreślił.

Posłuchaj
46:11 PR24_mp3 2021_11_20-14-09-43.mp3 Sławomir Jastrzębowski, Wojciech Reszczyński oraz Andrzej Rafał Potocki o działaniach Donalda Tuska i aktualnej sytuacji politycznej w Polsce ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

- Zwykły obywatel przekroczy prędkość, to dostanie mandat, straci prawo jazdy i tak to się załatwia. W związku z tym, tym bardziej polityk. Tylko, że za politykiem jeszcze idzie swojego rodzaju niesława, bowiem wszyscy wiedzą, że to właśnie oni te przepisy ustawiają. I to jest ta pułapka dla polityka, który zostanie złapany za przekroczenie prędkości - powiedział Andrzej Rafał Potocki.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24.pl), Wojciech Reszczyński (publicysta), Andrzej Rafał Potocki ("Sieci")

Data emisji: 20.11.2021

Godzina: 14.09

ng

Czytaj także

Dlaczego jeździmy tak szybko?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 05:00
Każdy ma swój powód: "bo się spieszę", "bo inni się wleką", "bo lubię". Co jest prawdziwym źródłem zbyt dużej prędkości na drogach? Jakie systemowe metody wyhamowują pospiesznych kierowców? Czy warto być pewnym swoich drogowych umiejętności? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Punkty karne - jaki jest limit, gdzie je sprawdzić i co zrobić po zabraniu prawa jazdy?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 05:00
Punkty karne to niechciany towarzysz podróży większości kierowców. Dziś m.in. o tym jaki jest ich limit, gdzie sprawdzić aktualne dane i co zrobić po zabraniu prawa jazdy.
rozwiń zwiń