X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Pietrzak: obrona granic to fundament istnienia Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 14:21
- Historia polskich granic sama w sobie jest niezwykła - Polacy bili się o nie przez pokolenia - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jan Pietrzak.
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej, dotyczącą czasu po zakończeniu obowiązywania stanu wyjątkowego. Propozycja nowych regulacji trafiła do Sejmu w poniedziałek i była procedowana w trybie pilnym. Nowela ma zapewnić skuteczność działań podejmowanych przez Straż Graniczną w celu ochrony granicy w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub porządku publicznego. Ustawa trafi teraz do Senatu, który ma na rozpatrzenie ustawy w trybie pilnym 14 dni.

łukaszenka shutterstock_1392929765 1200.jpg
Aleś Zarembiuk: Unia Europejska dała się nabrać Łukaszence

Za nowelizacją ustawy głosowało 245 posłów, 167 było przeciw, a 25 wstrzymało się od głosu. Wcześniej posłowie odrzucili wszystkie poprawki, które w drugim czytaniu do projektu nowelizacji o ochronie granicy państwowej zgłosiły koło Polska 2050 oraz klub KP-PSL. Poprawki te na posiedzeniu w środę negatywnie zaopiniowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych. Odrzucono także wnioski mniejszości zgłoszone przez klub KO.

Jan Pietrzak komentując zachowanie opozycji przypomniał "niezwykłą historię polskich granic" oraz fakt, że nasi rodacy "robili bunty i powstania, żeby je zachować". - To kilka wieków walki - podkreślił. - Ludzie, którzy są przeciwnikami polskiej władzy w obecnych działaniach, nie wiedzą tego, że obrona granic to fundament istnienia Polski - tłumaczył publicysta.

Posłuchaj
24:18 PR24_mp3 2021_11_18-13-34-35.mp3 Jan Pietrzak o konieczności obrony polskiej granicy i jej historycznych dziejach (Temat dnia/Gość PR24) 

Gość audycji wyraził swoje wsparcie dla polskich mundurowych, którzy pełnią służbę na granicy z Białorusią.

Odnosząc się do kryzysu na granicy i działań określanych jako elementy wojny hybrydowej ocenił, że to jest "prawdziwa wojna, wręcz inwazja". - To jest kolejna wojna Polski o niepodległość - dodał.

Czytaj także:

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Pietrzak

Data emisji: 18.11.2021

Godzina: 13.33

st/IAR/PAP

Czytaj także

Prof. Boćkowski o rozmowach Merkel-Łukaszenka: nie pozwólmy dać się rozegrać Kremlowi

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 14:52
- Merkel rozmawia z Łukaszenką także dlatego, że uchodźcy, którzy przedostali się przez Polskę i trafili do ośrodków w Niemczech, zaczynają być dla granicznych landów realnym problemem - powiedział W Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski, politolog (Uniwersytet w Białymstoku).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zybertowicz: media Zachodu pogrążyły się w krucjacie ideologicznej

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 15:45
- System demokratyczny nie przetrwa w sytuacji, gdy niewielka grupa prywatnych firm zarządza komunikacją polityczną. W istocie jest w stanie rozstrzygać o preferencjach wyborczych, oślepiać wielkie grupy społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.
rozwiń zwiń