X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Zybertowicz: media Zachodu pogrążyły się w krucjacie ideologicznej

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 15:45
- System demokratyczny nie przetrwa w sytuacji, gdy niewielka grupa prywatnych firm zarządza komunikacją polityczną. W istocie jest w stanie rozstrzygać o preferencjach wyborczych, oślepiać wielkie grupy społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.
Andrzej Zybertowicz
Andrzej ZybertowiczFoto: PR24/AK

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej zakłada umożliwienie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze strefy nadgranicznej. Zgodę na przebywanie w tej strefie dziennikarzy będzie mógł wyrazić właściwy miejscowo komendant placówki Straży Granicznej.

twitter sejm free 1200 (1).jpg
"Element bieżącej walki o wyborców". Dr Maciej Onasz o sporach wokół kryzysu migracyjnego

Prof. Andrzej Zybertowicz komentował kwestie związane z dostępem do informacji w kontekście trwającego kryzysu migracyjnego oraz sporów politycznych. - Media amerykańskie, które niegdyś były dla całego świata wzorcem rzetelności, pogrążyły się w krucjacie ideologicznej i w przypadku np. Polski nie weryfikują informacji, nie sprawdzają zarzutów o łamanie prawa w Polsce, tylko powtarzają schematy myślowe pasujące do ich wyobrażeń - stwierdził.

- Media wolnego Zachodu zostały zideologizowane tak bardzo, że wielu dziennikarzy zapomina o przyzwoitym warsztacie, wydaje im się, że są bojownikami w jakiejś misji na rzecz lepszego świata, który ma być sprawiedliwszy, wolny od cierpień i trzeba przedstawiać ludzi cierpiących, aby im pomóc - powiedział odnosząc się m.in. do relacji CNN i BBC z wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.  

Posłuchaj
24:00 PR24_mp3 2021_11_17-14-06-34.mp3 Prof. Andrzej Zybertowicz o roli mediów w kryzysie migracyjnym (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji zwracał uwagę na sposób traktowania przez niektóre media czy opozycję kryzysu migracyjnego na granicy Polski. - Dziennikarze, komentatorzy czy aktywiści, którzy prezentują ten jednostronny obraz, chcą piętnować polskie władze, które bronią naszej granicy i bezpieczeństwa. (…) Są oni z jednej strony frustratami, z drugiej zaś są opętani ideologicznie. Bardziej nienawidzą PiS, niż kochają Polskę - ocenił.

Czytaj także:

Obecnie, od 2 września, w związku z presją migracyjną, w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek rządu. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni, do 2 grudnia.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Andrzej Zybertowicz

Data emisji: 17.11.2021

Godzina emisji: 14.06

PR24/ka

Czytaj także

Mariusz Ciarka o sytuacji na granicy: reżim białoruski działa już jawnie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 12:22
- Widoczne były zamaskowane osoby, których zachowanie, strój i język, jakim się posługują, wskazywało jednoznacznie, że są z Białorusi, to byli funkcjonariusze tamtejszych służb. Nad tłumem był uruchomiony dron służb białoruskich, przez który obserwowano, co się dzieje i koordynowano akcję - mówił o wydarzeniach na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Plan z powziętymi działaniami na stworzenie zmiany geostrategicznej". Kordowski o konflikcie na granicy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 12:35
- Istotne jest dziś to, na ile Rosja zaangażowana jest w konflikt na granicy i steruje scenariuszem działań - mówił w Polskim Radiu 24 major Mariusz Kordowski z Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń