X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska zawetuje "Fit for 55"? Prezes PiS o transformacji energetyczno-klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 07:11
- To jest bardzo trudny program. Nie będę w tej chwili rozstrzygał, czy my go zawetujemy, czy też nie. Na pewno tego rodzaju opcja też wchodzi w grę - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Kaczyński, prezes PiS. 
Pytany o pakiet klimatyczny Fit for 55,  Jarosław Kaczyński przypomniał, że Polska odpowiada za mniej niż 1 proc. światowej emisji CO2
Pytany o pakiet klimatyczny "Fit for 55", Jarosław Kaczyński przypomniał, że Polska odpowiada za mniej niż 1 proc. światowej emisji CO2Foto: Tom Whitfield/Shutterstock

Kilka miesięcy temu Unia Europejska przyjęła pakiet propozycji legislacyjnych "Fit for 55". Stanowi on aktualizację wcześniejszego Europejskiego Zielonego Ładu (The European Green Deal), a wśród jego założeń pojawia się m.in. postulat, aby UE już do 2030 roku osiągnęła redukcję emisji dwutlenku węgla aż o 55% względem 1990. 

Czytaj także:
Anna Moskwa 1200.jpg
Atom, wodór i negocjacje w sprawie Fit for 55. Nowa minister klimatu o wyzwaniach dla resortu

Pytany o program Jarosław Kaczyński przyznał, że jest on bardzo trudny i w tej chwili nie będzie rozstrzygał, czy Polska go zawetuje, czy nie. Zapewnił jednak, że obie opcje wchodzą w grę. Polityk podkreślił również, że zmiana klimatu ma miejsce i należy działać na rzecz poprawienia sytuacji. 

Czytaj także:

- Unia Europejska ma ograniczone możliwości, bo to jest 8-9 proc. emisji światowej. Polska jest poniżej 1 proc. - zwrócił uwagę wicepremier. - Trzeba brać pod uwagę, że Polska, ze wszystkich krajów UE, znajdowała się na starcie tego całego przedsięwzięcia. W najgorszej sytuacji po prostu. Dlatego oczekujemy, że to będzie jakoś uwzględnione, gdyż podejmujemy działania w tym kierunku - stwierdził. 

Jak przypomniał prezes PiS, będą budowane wiatraki, elektrownie gazowe, a także przewiduje się energetykę atomową. - Zrobimy wszystko, co trzeba, ale jest tu kwestia tempa. Próbuje się narzucić takie tempo, które nie doprowadzi do tego, że Polska będzie miała mniejszą emisję, tylko doprowadzi do tego, że - używając znanego powiedzenia - pójdziemy z torbami - ocenił gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Audycja: Poranek w Polskim Radiu 24

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Jarosław Kaczyński, wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości

Data emisji: 16.11.2021

Godz. emisji: 7.06

jbt

Czytaj także

"Transformacja tak, ale z uwzględnieniem potrzeb najsłabszych". Jakub Wiech o szczycie klimatycznym COP26

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 18:00
- Sprawiedliwa transformacja, porządkująca starania podejmowane na drodze do neutralności klimatycznej, powinna uwzględniać potrzeby najsłabszych grup społecznych. Ten aspekt Polska powinna mieć na sztandarach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Wiech z portalu Defence24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: transformacja energetyczna musi być sprawiedliwa

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 21:51
Premier Mateusz Morawiecki we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych przypomniał, że Polska musi mieć odpowiednie środki, a w UE muszą funkcjonować dobre przepisy.
rozwiń zwiń