X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Jabłoński o opozycji: nie wszystkie ugrupowania wpisują się w narrację Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 09:26
- Zachowania Włodzimierza Czarzastego czy polityków PSL wobec problemu na granicy pokazują, że widzą oni pewne rzeczy inaczej i nie wpisują się w narrację Donalda Tuska - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL.

PiS może teraz liczyć na 36 proc. głosów wyborców, Koalicja Obywatelska na 25 proc., Polska 2050 na 14 proc., Lewica na 9 proc., Konfederacja na 5 proc., a PSL na 4,6 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".

W dyskusji publicznej pojawiają się pytania o to, czy opozycja jest w stanie zjednoczyć się przeciw obozowi rządzącemu. Nad tym zagadnieniem pochylił się w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński. 

tusk 1200.jpg
"Tusk jest obciążeniem dla Platformy". Krytyczne słowa senatora PO o szefie partii

Narracja Donalda Tuska

Socjolog podkreślił, że strategia przyjęta przez lidera PO jest wymierzona przede wszystkim w rząd, a nie jednoczenie opozycji. - Narracja, którą reprezentuje opozycja i Donald Tusk, nie klei się, jest straszeniem. Osłabia ona oczywiście rządzących, ale nie wiadomo, czy sklei to opozycję - powiedział.

- Osłabianie polega na tym, że próbuje się łączyć wszystko, co w Polsce jest niekorzystne, szczególnie wszystko w odniesieniu do Unii Europejskiej, z rządem - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że sposób prowadzenia polityki przez Donalda Tuska odbiega od linii prezentowanej przez inne partie. - Taka narracja jest często zbyt grubymi nićmi szyta, żeby poważni politycy chcieli w to wchodzić. Zachowania pana Czarzastego czy zachowania polityków PSL wobec problemu na granicy pokazują, że widzą oni pewne rzeczy inaczej i nie wpisują się w narrację Donalda Tuska - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
08:14 PR24 2021_11_02-07-49-32.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o opozycji ("Gość PR24")

 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzi: Krzysztof Grzybowski

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL)

Data emisji: 02.11.2021

Godzina emisji: 07:49

dz

Czytaj także

"Donald Tusk nigdy nie miał aż takiej władzy". Łukasz Jankowski o wyborach w PO

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 11:53
- Donald Tusk ma nieograniczony autorytet, który przekłada się na nieograniczoną władzę w partii - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Preferencje wyborcze Polaków. Politolog: wzrasta polaryzacja i zdecydowanie w poparciu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 15:08
- Wzrasta polaryzacja i ilość osób, które po ostatnich decyzjach związanych z areną UE są bardziej zdecydowane i wiedzą, którą stronę popierają - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem zwolennikiem więcej niż liftingu w PO". Zdrojewski o wyborach szefostwa Platformy

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 07:19
- Uważam, że partia będzie sprawniejsza, jeśli będzie miała dobrych recenzentów - prawdziwych, autentycznych, którym będzie zależało na kondycji formacji, w której uczestniczą. W każdej sytuacji - także obecnej - moją rolą powinna być nie ta krytycznego recenzenta, ale sprawiedliwego uczestnika debat - zarówno wewnętrznych, jak i czasami zewnętrznych - powiedział w Polskim Radiu 24 senator KO Bogdan Zdrojewski. 
rozwiń zwiń