X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa o zaporze na granicy w Senacie. Maria Koc: bez interwencji Sejmu się nie obejdzie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 09:15
- Opozycja z jednej strony mówi, że trzeba uszczelnić granicę i postawić mur czy zaporę, a z drugiej strony jest przeciw, bo postawa rządzących według niej jest żenująca - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc. Gościem audycji był też Ireneusz Raś z PSL-KP. 

Senat będzie obradował nad ustawą o zaporze na granicy polsko-białoruskiej. Przewiduje ona, że na granicy powstanie bariera, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną. Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są tajne. Jej całkowity koszt oszacowano na miliard 615 milionów złotych.

"Strona rządząca robi wszystko, by granicę uszczelnić"

1200straż graniczna granica free shutterstock.jpg
Maciej Wąsik: wszędzie gdzie wybudowano zapory, powstrzymały falę nielegalnych imigrantów

Senator Maria Koc z PiS powiedziała, że rzeczywiście obrady rozpoczną się o godz. 11.00 i w porządku znalazła się owa ustawa. Jest ona pilna, powinna przejść bez poprawek i szybko trafić na biurko prezydenta, ale tak się zapewne nie stanie, ponieważ większość senacka, opozycja, poprawki wniesie. Losy ustawy w Senacie, jak dodała senator, są pewne, bez interwencji Sejmu się nie obejdzie.

- Strona rządząca robi wszystko, by granicę uszczelnić, traktujemy nasze obowiązki poważnie, wiedząc, że ci migranci nie chcą u nas zostać, a chcą pojechać dalej do Niemiec. Opozycja z jednej strony mówi, że trzeba uszczelnić granicę i postawić mur czy zaporę, a z drugiej strony jest przeciw, bo postawa rządzących według opozycji jest żenująca - powiedziała Maria Koc.

"Wewnętrzna gra polityczna"

Ireneusz Raś z PSL-KP podkreślił z kolei, że chodzi o skuteczną ochronę polskiej, a jednocześnie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, a to zadanie Polski we współpracy z unijnymi agendami. Rząd z kolei niepotrzebnie prowadzi grę "niewspółpracy" z nimi. Jego środowisko polityczne, jak przypomniał, nie jest przeciwnikiem wzmacniania granicy polsko-białoruskiej, także z nowoczesnymi technikami, ale chodzi raczej o parkan, a nie mur.

Czytaj także:


- To dziś element wewnętrznej gry politycznej rządzących, bo to, że granicy trzeba chronić, to jedna rzecz i zresztą bardzo oczywista, ale polityka przepychania się PiS z opozycją jest dla mnie żenująca. Poprawki do ustawy to jednak domena Senatu, być może pojawią się w ostatniej chwili poprawki rządowe - mówił Ireneusz Raś.


Posłuchaj
22:51 PR24_mp3 2021_10_27-08-05-48.mp3 M. Koc (PiS) i I. Raś (PSL-KP) o ustawie ws. muru na granicy polsko-białoruskiej ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Maria Koc (PiS), Ireneusz Raś (PSL-KP)

Data emisji: 27.10.2021

Godzina: 08:05 

Czytaj także

"Wbrew temu, co twierdzi opozycja, jest to konieczność". Kubiak o budowie bariery na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:08
- Nie ma w tej chwili nic ważniejszego niż to, by zapewnić bezpieczeństwo Polkom i Polakom - tak o budowie zabezpieczenia na granicy polsko-białoruskiej mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem audycji był też Maciej Konieczny z partii Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Newralgiczne punkty graniczne muszą być chronione". Prof. Jabłoński o budowie bariery

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 10:30
- Ze względu na swoje położenie geograficzne musimy być czujni i wrażliwi na wszelkie działania różnych sił zewnętrznych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL, komentując zapowiedź budowy bariery na granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń