X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Unia musi wrócić do korzeni i wartości, bez tego upadnie" . Telus o polityce UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 16:27
- Unia Europejska powinna być wspólnotą narodów. Nie zgadzamy się na to, aby była ona jednym wielkim krajem - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Robert Telus. 
Robert Telus
Robert TelusFoto: PR24/DB

Gość PR24 skomentował między innymi wyniki głosowania nad rezolucją w sprawie Polski w Parlamencie Europejskim. Europosłowie zagłosowali za tym, by "nie przyznawać żadnych pieniędzy z UE dla rządów, które celowo podważają wartości UE".

- Nie wiedziałem, że dożyję takich czasów, gdzie wybrani przez Polaków europosłowie, a mam na myśli opozycję, która zagłosowała za tą rezolucją, będą głosowali przeciwko pieniądzom dla Polaków. Jestem zdruzgotany atakiem na Polskę ze strony polskiej opozycji, która nie wyciągnęła wniosków z historii - powiedział polityk PiS.


Morawiecki Leyen Merkel Macron PAP 1200.jpg
Szczyt w Brukseli. Premier: migranci są wykorzystywani, by zagrozić bezpieczeństwu UE

"PE dokonał rzeczy precedensowej"

Przypomniał jednocześnie, że sama rezolucja Parlamentu Europejskiego nie oznacza wstrzymania wypłaty pieniędzy dla Polski. Nie ma ona podstaw prawnych. Europosłowie podkreślają natomiast, że "działania te nie mają na celu ukarania narodu polskiego, ale przywrócenie praworządności w kontekście stale pogarszającego się jej stanu" i wzywają Komisję Europejską do znalezienia mechanizmów, które pozwoliłyby na dotarcie środków finansowych do bezpośrednich beneficjentów.

- To, co zrobił Europarlament to precedens, który przejdzie do historii, ponieważ zaczęto oceniać, co w naszym kraju ma moc, co może u nas funkcjonować, a co nie. Każdy Polak wie, że najważniejszym dokumentem w Polsce jest konstytucja. Partyjny interes nie powinien być nigdy ponad interesem narodu - podkreślił Robert Telus.

Dodał, że Unia Europejska powinna być wspólnotą narodów, a polski rząd nie zgadza się na to, aby była ona jednym wielkim krajem. Przede wszystkim, jak zauważył polityk PiS, jesteśmy Polakami, a w następnej kolejności Europejczykami. - Musimy wrócić do naszych korzeni i wartości, bo bez tego ten budynek upadnie - zaznaczył.


Posłuchaj
24:09 PR24_mp3 2021_10_22-15-33-03.mp3 R. Telus o rezolucji PE ws. Polski ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Robert Telus (poseł PiS)

Data emisji: 22.10.2021

Godzina: 15:33 

Czytaj także

"Ponownie pojawił się na forum europejskim festiwal szantażu i oskarżeń". Zalewska o debacie ws. Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 07:55
- Mówienie o uruchomieniu mechanizmu warunkowości jest zapominaniem tego, że on sam jest poza traktatowy i przede wszystkim skierowany do Trybunału Sprawiedliwości, by ten go ocenił - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, eurodeputowana PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Była trudna, porównałbym ją do próby linczu na polskim premierze". Biedroń o debacie w PE ws. Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 09:40
- Oddala się kompromis, widać bowiem, że Komisja Europejska wzmaga swoją agresywną narrację wobec Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z portalu wpolityce.pl. Gośćmi audycji byli też: Marek Król, publicysta, i Rafał Woś z portalu "Salon24.pl".
rozwiń zwiń