X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jadwiga Wiśniewska: mamy sygnał, że Czesi chcą powrócić do rozmów ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 12:14
- PiS jest w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów razem z ODS-em, czeską partią, która tworzy zwycięski blok w Republice Czeskiej. Rozmawiamy również z Regionem Liberadzkim. I z całą pewnością do tych rozmów powrócimy, bo ze strony Polski jest gotowość zawarcia z Czechami porozumienia - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska.
Jadwiga Wiśniewska
Jadwiga WiśniewskaFoto: jadwigawisniewska.pl

Przed budynkiem Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu trwa protest przeciwko orzeczeniu o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów. Biorą w nim udział mieszkańcy kompleksu "Turów" oraz członkowie Solidarności z całej Polski. Do Luksemburga przyjechali autokarami, zabrali ze sobą transparenty i gwizdki. Do protestu dołączyli się też polscy europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości, wśród nich Jadwiga Wiśniewska.

Protesty Lukxemburt tt 1200.jpg
Wielki protest "Solidarności" ws. Turowa. W Luksemburgu zasieki jak w czasie wojny

Polityk PiS podkreśliła, że decyzja o zamknięciu kopalni Turów, a z tego powodu także elektrowni Turów, jest groźna i nie może być przyjęta do wiadomości przez Polskę. Jak przypomniała, elektrownia Turów to ponad 7 proc. energii w polskim systemie, ale funkcjonowanie całego kompleksu oznacza także pracę dla lokalnej społeczności. Jego zamknięcie oznacza ubóstwo tych ludzi.

Czytaj również:

"Jest wola powrotu do stołu negocjacyjnego"

Zauważyła także, że cały spór swój początek wziął w nieprzejednanej postawie Czechów, którzy - pomimo dobrych propozycji Polski - zdecydowali się pozwać nasz kraj do TSUE, a także odmówili wycofania wniosku, kiedy polscy negocjatorzy proponowali coraz to nowe ustępstwa.

tsue 1200 free.jpg
"Myśleliśmy, że będziemy traktowani poważnie i na równi z innymi". Związkowiec z Turowa o proteście w Luksemburgu

- PiS jest w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów razem z ODS-em, czeską partią, która tworzy zwycięski blok w Republice Czeskiej. Rozmawiamy również z Regionem Liberadzkim. I z całą pewnością do tych rozmów powrócimy, bo ze strony Polski jest gotowość zawarcia z Czechami porozumienia. Ale z pewnością postanowienia TSUE, wydanego jednoosobowo, wypełnić nie możemy - mówiła Jadwiga Wiśniewska.

- Ministerstwo Klimatu jest cały czas w kontakcie z Okręgiem Liberadzkim i już mamy sygnały, że są gotowi, abyśmy wrócili do rozmów - dodała.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:08 PR24_mp3 2021_10_22-11-07-20_Wiśniewska.mp3 Jadwiga Wiśniewska o sporze dot. kopalni Turów ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Gość: Jadwiga Wiśniewska (europoseł PiS)
Data emisji: 22.10.2021
Godzina emisji: 11.07

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Sytuacja po wyborach w Czechach. Ekspert: Turów to symbol wojny gospodarczej z Polską

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:24
- Temat Turowa jest w Czechach bardzo regionalny. Interesuje on w zasadzie tylko mieszkańców sąsiadujących z Polską. Politycy natomiast od czasu do czasu traktowali Turów jako wierzchołek góry lodowej gospodarczej wojny z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Rudyszyn z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest NSZZ "Solidarność" ws. decyzji dotyczącej Turowa. "Idziemy wykrzyczeć nasz sprzeciw przed TSUE"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 02:30
Związkowcy z NSZZ "Solidarność" zaprotestują dziś przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu przeciwko decyzji dotyczącej Turowa.
rozwiń zwiń