X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Major Mariusz Kordowski: reżim Łukaszenki rozczarowany jest swoimi nieskutecznymi działaniami na granicy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:00
- To, że Białoruś posuwa się do takich kroków, wskazuje jednoznacznie, że po tamtej stronie jest determinacja i pewne rozczarowanie, że proceder nie jest tak skuteczny, jak było to planowane na samym początku. Widać, że rośnie ich nerwowość - mówił w Polskim Radiu 24 mjr Mariusz Kordowski, prezes Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa. 
Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi
Aleksander Łukaszenka, prezydent BiałorusiFoto: Sasa Dzambic Photography/shutterstock

Projekt ustawy o zawieszeniu obowiązywania umowy o readmisji z Unią Europejską skierował do parlamentu kilka tygodni temu Alaksandr Łukaszenka. Miała to być odpowiedź między innymi na sankcje wprowadzane przez Zachód wobec białoruskiego reżimu. 

Andrzej Anusz 1200.jpg
Dr Andrzej Anusz: sytuacja na granicy z Białorusią to wspólna sprawa Polski i całej UE

- To jest ewidentna eskalacja konfliktu. Jak w każdej wojnie, w sytuacji, gdy jedne narzędzia nie działają, to przeciwnik zawsze wymyśla nowe. Co wymyślą jeszcze Rosja i Białoruś, to się jeszcze okaże. My przede wszystkim musimy przygotować się na dużą elastyczność - może wydarzyć się jeszcze wiele rzeczy - zaznaczył prezes Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa.

Posłuchaj
11:13 PR24_mp3 2021_10_20-14-34-09.mp3 mjr Mariusz Kordowski o sytuacji na granicy z Białorusią ("Temat dnia/Gość PR24") 

Gość audycji odniósł się także do budowy zabezpieczeń na granicy z Białorusią..

- W związku ze zbliżającą się zimą musimy się śpieszyć, by tę zaporę postawić jak najszybciej - mówił. 

- My w tym konflikcie, ponieważ zostaliśmy w niego zaangażowani, jesteśmy odpowiedzialni za los migrantów. Powinniśmy zbudować mur jak najszybciej i jednocześnie wysłać komunikat do tej części ludności, która decyduje się na próbę migracji do Polski, że prawda jest inna - że to nie jest łatwe przejście, że tu czeka ich przeszkoda, a Białoruś nie zadba o ich interesy - podsumował mjr Kordowski.        

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel  

Gość: mjr Mariusz Kordowski (prezes Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa)

Data emisji: 20.10.2021

Godzina: 14.34

kmp

Czytaj także

Dr Jacek Sokołowski o sytuacji na granicy z Białorusią: opozycja nie proponuje alternatywnych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 12:15
- Polska przyjęła bardzo twarde stanowisko, które do pewnego momentu można utrzymać i będzie skuteczne, ale jeżeli liczba migrantów zwiększy się dramatycznie, może okazać się, że te wszystkie wysiłki i twarde metody są nieskuteczne. To niewątpliwie odbija się na wynikach sondażowych partii rządzącej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Sokołowski, politolog (Uniwersytet Jagielloński).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzecz zasadna ze względu na niezmienne cele Łukaszenki". Prof. Kik o uszczelnieniu granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 19:00
- Niezależnie od tego, że jestem głęboko wstrząśnięty tym, co dzieje się na granicy i nie zgadzam się z takim postępowaniem, to racjonalnie rzecz ujmując, widzę potrzebę stworzenia czegoś, co być może doprowadzi z czasem do zniechęcenia tego potoku migrantów kierowanych przez służby Łukaszenki na polską granicę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.        
rozwiń zwiń