X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Waszczykowski: Łukaszenka i białoruski rząd to główni odpowiedzialni za sytuację na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:24
- Łukaszenka zdecydował się na ataki hybrydowe, na atak na Polskę. Ściąga tysiące ludzi z Bliskiego Wschodu, z Afryki, po czym pcha ich na tę granicę i zmusza do szukania nawet nielegalnych sposobów przejścia i okazuje się, że w taki sposób oni giną - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były szef polskiej dyplomacji.
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK
waszczykowski witold free jedynka 1200.jpg
Waszczykowski o sytuacji na granicy z Białorusią: aby się tam znaleźć, migranci płacą tysiące dolarów

W okolicach miejscowości Klimówka (Podlaskie), na terenie objętym stanem wyjątkowym, znaleziono na polu ciało młodego mężczyzny. Dokumenty wskazują, że jest to 24-letni Syryjczyk, wcześniej przebywający na Białorusi - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Na antenie Polskiego Radia 24 sprawę skomentował Witold Waszczykowski. - Z ubolewaniem przyjmuję tę informację, ponieważ życie każdego człowieka jest bezcenne - wskazał. - Mam nadzieję, że wyjaśnią się jej okoliczności, natomiast trzeba jasno podkreślić, że głównym odpowiedzialnym za to, co się dzieje na naszej granicy, jest rząd białoruski i prezydent Białorusi - zaznaczył.

Posłuchaj
16:33 PR24_mp3 2021_10_14-14-40-23.mp3 Witold Waszczykowski: Łukaszenka zdecydował się na ataki hybrydowe, na atak na Polskę (Polskie Radio 24)

Jak ocenił, "Łukaszenka zdecydował się na ataki hybrydowe, na atak na Polskę". - Ściąga tysiące ludzi z Bliskiego Wschodu, z Afryki, po czym pcha ich na tę granicę i zmusza do szukania nawet nielegalnych sposobów przejścia i okazuje się, że w taki sposób oni giną - wskazał.

- Chciałbym, żeby takich sytuacji było jak najmniej, stąd też strona polska jest gotowa pomóc. Od tygodni na przejściach stoją polskie tiry, które mogą przetransportować pomoc dla tych ludzi - powiedział.

Jak dodał, "polskie przejścia są otwarte". - Wszyscy, którzy pojawią się na tych przejściach, którzy zadeklarują gotowość pozostania w Polsce, poproszenia o azyl czy opiekę i przedstawią dokumenty, to to wszystko będzie rozpatrzone - podkreślił. - To nie jest przecież tak, że będziemy ich wyganiać z przejść - wskazał, zaznaczając, że "inna natomiast zasada funkcjonuje w miejscach, gdzie te przejścia są nielegalne, bo tam się inaczej reaguje i niestety czasem ci ludzie ponoszą konsekwencje swoich własnych decyzji i decyzji Łukaszenki".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

GośćWitold Waszczykowski, europoseł PiS

Data emisji: 14.10.2021

Godz. emisji: 14.09

 jb

Czytaj także

"Dalsze zwlekanie KE powinno być obłożone odsetkami karnymi". Waszczykowski o wstrzymaniu funduszy na KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 16:00
- Komisja Europejska nie tworzy prawa, nie może tworzyć go ani dla siebie, ani pod siebie - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł z PiS, były minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waszczykowski: dziennikarze przychodzą na granicę, by zwyzywać strażników

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 10:42
- Dziś dziennikarze przychodzą na granicę, by zwyzywać strażników, czy przerzucić papierosy przez granicę - powiedział w rozmowie z "Wprost" były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń