X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nikt nie zamierza wyprowadzać Polski z UE". Prof. Andrzej Gil o rzekomym polexicie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:34
- Próbuje się stworzyć fałszywą wizję PiS jako partii, która dąży do polexitu. Celem jest wzbudzenie emocji, wyprowadzenie ludzi na ulice i ewentualnie obalenie rządu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W niedzielę w wielu miastach w Polsce i poza jej granicami odbywały się prounijne manifestacje. Na placu Zamkowym w Warszawie głos zabrał lider Platformy Obywatelskiej i inicjator demonstracji w stolicy Donald Tusk. Jak mówił, podniósł alarm po "decyzjach partii rządzącej, która bez owijania w bawełnę, bez ukrywania czegokolwiek podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej".

Napieralski.jpg
Napieralski: niektórzy politycy Zjednoczonej Prawicy nie chcą polskiej obecności w UE

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 wiec zorganizowany przez Donalda Tuska był wydarzeniem opartym jedynie na emocjach. - Nie chodziło o prawdę, o pokazanie tego, co się dzieje. Chodziło po pokazanie swojego niezadowolenia, ukazanie znienawidzonego PiS i jego elektoratu jako pozbawionego racjonalności, tego, że dąży do wyprowadzenia Polski z UE. To nie było realne. Nikt nie zamierza wyprowadzać Polski z UE. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie mogło być inne, było konsekwencją poprzednich wyroków. Miejmy świadomość, że sformułowania, które padały pod adresem partii rządzącej, o rzekomym wyprowadzaniu Polski z UE, oparte były na emocjach. Nie mają żadnego oparcia w faktach. Trudno jest analizować to wydarzenie z punktu widzenia jakiejkolwiek metodologii - powiedział prof. Andrzej Gil.

Podkreślił, że nie należy doszukiwać się racji w działaniach, które są poza rozumem. - PiS nie wyobraża sobie funkcjonowania Polski poza UE. Od początku strategią partii było oparcie się na funduszach europejskich i redystrybucji pieniędzy w kierunku swoich potencjalnych wyborców. Próbuje się stworzyć fałszywą wizję PiS jako partii, która dąży do polexitu. Celem jest wzbudzenie emocji, wyprowadzenie ludzi na ulice i ewentualnie obalenie rządu - stwierdził politolog.

Posłuchaj
08:50 PR24 2021_10_14-07-49-29.mp3 Prof. Andrzej Gil gościem Stanisława Janeckiego (Temat dnia/Gość PR24)

Niedzielne demonstracje zorganizowano w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że niektóre przepisy prawa UE są niezgodne z polską konstytucją.

Więcej w nagraniu.

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadziła: Stanisław Janecki

Gość: prof. Andrzej Gil (KUL)

Data emisji: 14.10.2021

Godz. emisji: 7.49

PR24

Czytaj także

Jarosław Popek: opozycja nie ma nic do zaoferowania, więc straszy polexitem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:48
- Straszy nim tak naprawdę od momentu, kiedy sześć lat temu Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek (Radio Gdańsk).   
rozwiń zwiń