X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Zajkowska: osoby, które zachorowały po szczepieniu, mają zdecydowanie łagodniejszy przebieg COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 20:53
- Chodzenie bez maseczek nie zaczaruje rzeczywistości, nośmy je, bo one chronią zdrowie nasze i innych. Zachęcam też do szczepień, im więcej z nas zaszczepi się przeciw COVID-19, tym lepiej - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Joanna Zajkowska, podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tomasz Kudala/Shutterstock

Wojewoda podlaski powiedział, że sytuacja epidemiczna w regionie jest zła. Między innymi do tych słów odniosła się w PR24 prof. Joanna Zajkowska. Jak zauważyła, istnieją obawy o to, że miejsca szpitalne w regionie są prawie "wysycone" i jeśli obecna fala zachorowań na koronawirusa będzie wzrastała w takim tempie, w jakim wzrasta, to istnieje obawa, co dalej, a koniecznością stanie się uruchomienie szpitala tymczasowego.


koronawirus 1200.jpg
Najmniej od roku nowych zgonów z powodu COVID-19. WHO: walka z pandemią wciąż trwa

Badania potwierdziły 2640 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 40 osób z COVID-19 – poinformowało w środę (13.10) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń, o których poinformowano, wykryto u osób z województw: lubelskiego (620), mazowieckiego (457), podlaskiego (261), małopolskiego (142), zachodniopomorskiego (136), śląskiego (131), wielkopolskiego (131) i łódzkiego (129).

"Uśpiona czujność"

- Na Podlasiu przeżyliśmy już jesienną falę zachorowań, w odwodzie mamy szpital tymczasowy. Jeszcze jest możliwość zaszczepienia się, to najlepszy sposób, by zapobiec ciężkiemu przebiegowi choroby, a może nawet i zgonowi. Osoby, które zachorowały po szczepieniu, a jest ich kilka u nas, chorują zdecydowanie łagodniej - powiedziała prof. Joanna Zajkowska.

Jak zauważyła, odsetek zaszczepionych osób jest rozłożony nierówno, tam, gdzie jest on wysoki, tam transmisja wirusa będzie mniejsza. Patrząc z kolei na zagęszczenie ludności, jak dodała, widać, że istnieje na Podlasiu poczucie, iż mniejsze zagęszczenie to mniej intensywna transmisja wirusa, co może usypiać czujność zwłaszcza osób powyżej 65 roku życia, dla których koronawirus może być szczególnie groźny.


Posłuchaj
23:30 PR24_mp3 2021_10_13-20-06-11.mp3 Prof. J. Zajkowska o pandemii koronawirusa na Podlasiu ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż 

Gość: prof. Joanna Zajkowska (podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 20:06 

Czytaj także

Obostrzenia jesienią? Kraska: wszystko zależy od tego, ile osób się zaszczepi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:50
- Niestety bardzo aktywne są ruchy antyszczepionkowe, które sieją niepokój w głowach osób, które wahają się, czy się zaszczepić - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy należy spodziewać się kumulacji zakażeń koronawirusem? Maria Libura wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 16:00
- Jeśli kolejne fale COVID-19 nie będą wywracać systemu ochrony zdrowia do góry nogami, to będzie można mówić o względnym opanowaniu pandemii - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
rozwiń zwiń