X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powinniśmy pójść za ciosem". Prof. Gontarski o wstępnym sukcesie Polski i Węgier w sporze z UE

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:25
- Nazwijmy rzecz po imieniu: Komisja Europejska jest naszym przeciwnikiem procesowym, który gra - mówię to jako adwokat - tak, jak mu się pozwala. Polska nie powinna pozwalać Komisji na naruszanie traktatu - podkreślał na antenie Polskiego Radia 24 adwokat i rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji prof. Waldemar Gontarski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Gość Magdaleny Złotnickiej był pytany o to, jak powinno się wykorzystać wstępny sukces Polski i Węgier w sporze z instytucjami Unii Europejskiej, żeby odniosły całkowity sukces. - W Trybunale już niewiele możemy zrobić, ale jeszcze coś możemy - mówił adwokat. - Jeśli w grudniu będzie opinia rzecznika generalnego i okaże się, że jakaś kwestia nie jest jeszcze przedyskutowana, wtedy zgodnie z regulaminem przysługuje nam otwarcie rozprawy na nowo. I wtedy będziemy mieli jakiś środek prawny, jeśli ta opinia byłaby dla nas niekorzystna, jeśli byłyby jakieś kwestie istotne, które nie byłyby w tej opinii poruszone - tłumaczył prof. Waldemar Gontarski.

1200 marek suski pap.jpg
Suski o swojej wypowiedzi na temat UE: w stosunku do Polski też używa się ostrych słów i nieprawdziwych oskarżeń

Posłuchaj
10:31 PR24_mp3 2021_10_13-14-48-06.mp3 Prof. Waldemar Gontarski o wstępnym sukcesie Polski i Węgier ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

- Ale co najważniejsze, Komisja już nie może zwlekać z zatwierdzaniem naszego Krajowego Planu Odbudowy i z wypłacaniem nam zaliczki, a Komisja chciała nam to bezprawnie przeciągnąć do czasu, aż Trybunał wyda wyrok - ocenił rektor EWSPiA.

Adwokat dodał, że pierwszego sierpnia minął termin do wydania Polsce pozytywnej oceny bez uzasadnienia lub wydania negatywnej opinii, ale z należytym wytłumaczeniem. - Komisja nie potrafiła tego należycie uzasadnić i liczyła, że będzie wyrok Trybunału i finanse zostaną zablokowane - dodał.

- W tej chwili Polska powinna wystąpić do Trybunału ze skargą na bezczynność Komisji i ze skargą na odszkodowanie - mówił. Dodał, że Polska powinna "pójść za ciosem".

- Nazwijmy rzecz po imieniu: Komisja Europejska jest naszym przeciwnikiem procesowym, który gra - mówię to jako adwokat - tak, jak mu się pozwala. Polska nie powinna pozwalać Komisji na naruszanie traktatu - podkreślił prof. Waldemar Gontarski.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: prof. Waldemar Gontarski (adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 14:48

ng

Czytaj także

"Bezprecedensowa sytuacja". Kubiak komentuje spór Polski z KE

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 09:34
- Najpierw mówią nam, że mamy się dostosować, a jak już to czynimy, bo stosowne wyjaśnienia zostały do Brukseli wysłane, okazuje się, że urzędnicy - nie wystosowując żadnego oficjalnego pisma - straszą nas, że nie dostaniemy pieniędzy - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak (PiS). Gościem audycji był również Jan Łopata (PSL-Koalicja Polska).   
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wymagamy szacunku i równego traktowania". Mariusz Gosek o relacjach z Unią Europejską

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 09:20
- My chcemy być w Unii Europejskiej - nie ma mowy o polexicie - ale na równych zasadach - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski. Gościem audycji była też Hanna Gill-Piątek z Ruchu Polska 2050. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Jałowiczor o dyskusji wokół polexitu: ten konflikt będzie nastawiał Polaków przeciwko UE

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 14:25
- Widać, że Unia nie wygląda tak, jak kiedyś. Jeżeli cenimy ją za to, że przysyła nam fundusze strukturalne, ale w tej chwili może zakręcić kurek z pieniędzmi, to argument numer jeden za byciem we wspólnocie właśnie znika - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń