X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Jankowski: sytuacja na granicy z Białorusią będzie eskalowała

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 14:35
- Łukaszenka nie może od razu zatrzymać puszczonej w ruch machiny, niczego nie uzyskawszy. Coś trzeba będzie zrobić ze strumieniem migrantów przybywających do tego kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Patrol na granicy polsko-białoruskiej
Patrol na granicy polsko-białoruskiej Foto: Twitter / Stanisław Żaryn

ABW zatrzymała obywatela Polski podejrzanego o szpiegostwo na rzecz białoruskiego wywiadu - poinformował w środę rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zatrzymany mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Wojciech Skurkiewicz 1200.jpg
Więcej żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej? Wiceszef MON: jesteśmy przygotowani na podwojenie ich liczby

Łukasz Jankowski komentował zatrzymanie podejrzanego o szpiegostwo. - Nie mamy szczegółów o zatrzymaniu białoruskiego szpiega, ale wygląda na to, że Białoruś uruchamia swoich "śpiochów", oby były one tylko takiej jakości, jak ostatnio zatrzymany - stwierdził publicysta.

Gość audycji ocenił, że kryzys migracyjny na granicy z Białorusią nie zakończy się szybko. - Wszystko wskazuje na to, że sytuacja na granicy będzie eskalowała (…) Trudno powiedzieć, jakie są plany Łukaszenki, walczy o swoje wpływy, stanowiska i majątek. Może być nieprzewidywalny, może być rozsadnikiem konfliktu na znacznie większą skalę niż tylko próby przepychania migrantów przez granicę UE - podkreślał publicysta.

Posłuchaj
20:03 PR24 2021_10_13-13-08-21.mp3 Łukasz Jankowski o sytuacji na granicy z Białorusią Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Jak podał w komunikacie rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna, zatrzymany przez ABW mężczyzna to obywatel Polski. Przedstawiono mu zarzut szpiegostwa (art.130 kk) na rzecz białoruskiego wywiadu KDB.

Zatrzymany mężczyzna od 1981 r. pełnił służbę w ZOMO, a następnie w Milicji Obywatelskiej i Policji do roku 1999 r. Służbę zakończył 20 lat temu, jako oficer Straży Granicznej w stopniu porucznika w 2001 r.

* * * 

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Łukasz Jankowski (Radio Wnet)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina emisji: 9.40

PR24/ka

Czytaj także

Kuczyński o kryzysie na granicy z Białorusią: sytuacja w jakimś stopniu jest pod naszą kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 21:04
- Jeśli jest tak, jak słyszeliśmy kilkanaście dni temu, że przez granicę przedziera się co najwyżej 5 proc. nielegalnych imigrantów - w tym sensie, że przechodzą przez granicę, nie są zatrzymywani w pobliżu i uda im się przedostać dalej do Niemiec to nie jest to najgorszy rezultat - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński (dziennikarz specjalizujący się w tematyce wschodniej). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieckie śledztwo przeciwko Łukaszence. Prof. Boćkowski: powinniśmy się w nie włączyć

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 16:21
- To, że władze niemieckie podjęły takie śledztwo, jest jak najbardziej słuszne. Moim zdaniem powinniśmy się włączyć w nie aktywnie, jeśli Niemcy będą tym zainteresowani, dostarczając wszelkich możliwych informacji i pomocy, po to, by nacisk ze strony Niemiec, które widzą działania Rosji i Białorusi, był jak największy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: politycy PO stali się zakładnikami własnego stylu uprawiania propagandy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 11:00
- Politycy opozycji nie cierpią konkurencji politycznej PiS o wiele bardziej niż najbardziej dyktatorskich rządów na Wschodzie. Na szali tej gierki międzypartyjnej są kładzione interesy międzynarodowe Rzeczpospolitej - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Mieczysław Ryba (KUL), komentując stanowisko opozycji ws. kryzysu migracyjnego.
rozwiń zwiń