X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rozpoczynamy kampanię wyborczą". Politolog o debacie nt. polexitu

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 09:45
- Polska wieś i małe miasteczka będą za chwilę oblegane zarówno przez opozycję, jak i przez partię rządzącą. Z wiadomego powodu - jest to największy beneficjent środków europejskich - mówił w audycji "Temat dnia" na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Bartłomiej Machnik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Albert Zawada/PAP

Gość audycji został zapytany o niedzielną demonstrację w Warszawie. - Nie traktowałbym tego w kategoriach sukcesu lub porażki. Dla mnie jest to bardziej sygnał, że - ze strony politologicznej i analitycznej - rozpoczynamy kampanię wyborczą i w moim przekonaniu będzie to jedna z najważniejszych osi sporu - mówił.

Karol Karski 663.jpg
Prof. Karol Karski: to opozycja buduje tezę o polexicie

- Potencjalne wyjście z Unii Europejskiej jako jeden z przekazów tego wątku (red. kampanii wyborczej), to nie jest kwestia miesiąca - podkreślił politolog. - W moim przekonaniu to jest sygnał zarówno dla opozycji, ale również dla Prawa i Sprawiedliwości, które musi zweryfikować to, co mówiło i to, co może za chwilę się wydarzyć - dodał.

Posłuchaj
11:19 PR24_mp3 2021_10_13-07-47-36.mp3 Dr Bartłomiej Machnik: uosobieniem obecności w UE są dotacje unijne ("Temat dnia"/Polskie Radio 24)

Dr Bartłomiej Machnik zauważył, że "polska wieś i małe miasteczka będą za chwilę oblegane zarówno przez opozycję, jak i przez partię rządzącą", ponieważ "jest to największy beneficjent środków europejskich". - Dlatego to niedzielne spotkanie to jest wyłącznie preludium do tego, co może się wydarzyć - ocenił.

Fundusze unijne

Politolog odniósł się także do argumentów opozycji mówiących o tym, że Polska nie dostanie funduszy z Unii Europejskiej. - To jest podstawowy argument - mówił. - Nie ma co ukrywać, że taki uosobieniem obecności w UE są dotacje unijne i jest ten namacalny rozwój. Czyli widzimy chodniki, drogi, autostrady, obwodnice, domy kultury etc., które mają zawsze tę tabliczkę informującą o tym, że są to inwestycje w dużej mierze stworzone we współpracy z Unią Europejską - tłumaczył.

Czytaj także:

- Jeżeli rozpocznie się debata o tym, że te inwestycje mogą zostać zagrożone, to będzie to moment, w którym wszyscy zaczną się zastanawiać czy to, co mówi opozycja jest jednak prawdą i to, co widzimy może zostać odebrane - ocenił dr Bartłomiej Machnik.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog, Collegium Humanum)

Data emisji: 13.10.2021

Godz. emisji: 07.48

ng

Czytaj także

"Oczekujemy uczciwych konsultacji". Marek Sawicki o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 09:25
- Chcemy wiedzieć, przed decyzją parlamentu, co będzie z 34 mld euro, które są w części kredytowej Krajowego Planu Odbudowy ze środków UE, jak i komu będą rozdysponowane. Musimy poznać ten plan. Na razie mamy tylko plan rozdysponowania środków z części dotacyjnej, a to cześć kredytowa jest najistotniejsza - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Domański o reakcjach na wyrok TK: ukaranie Polski byłoby precedensem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 18:47
- Siły lewicowe w Unii Europejskiej starają się przeprowadzić rozstrzygnięcie, jakiego nie było dotąd we wspólnocie, finansowe ukaranie kraju za poczynania niezwiązane z rynkiem gospodarczym czy systemem finansowym - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (PAN) komentując możliwe kroki UE po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Jałowiczor o dyskusji wokół polexitu: ten konflikt będzie nastawiał Polaków przeciwko UE

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 14:25
- Widać, że Unia nie wygląda tak, jak kiedyś. Jeżeli cenimy ją za to, że przysyła nam fundusze strukturalne, ale w tej chwili może zakręcić kurek z pieniędzmi, to argument numer jeden za byciem we wspólnocie właśnie znika - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń