X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa orzeczenia TK. Politolog: doradcy Macrona mówią o zamachu na unijną praworządność

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 19:33
- Reakcje są dość gwałtowne, wręcz negatywne. Sam prezydent Francji stwierdził, że to bardzo poważna decyzja. Inni jego doradcy mówili wręcz o zamachu na praworządność w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Stefanik (politolog i europeista, korespondent polskich mediów we Francji). 
Trybunał Konstytucyjny
Trybunał KonstytucyjnyFoto: mishelo0/Shutterstock

W minionym tygodniu Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku prezesa Rady Ministrów, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP.

Sławomir Potapowicz 1200_.jpg
Sławomir Potapowicz o wyroku TK: swoją decyzją Trybunał wyprowadza Polskę z UE

O reakcjach zagranicznych polityków i instytucji unijnych na czwartkowe orzeczenie TK mówił na antenie PR24 Zbigniew Stefanik (politolog i europeista, korespondent polskich mediów we Francji).

- Eksperci zdają sobie sprawę we Francji, że ta decyzja może być brzemienne w skutkach, jeśli chodzi o przyszłość Unii Europejskiej, co miałoby się stać, jeśli kolejne państwa poszłyby za przykładem polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Owszem, jest podawane jako argument na arenie europejskiej, iż nie tylko polski TK, ale przecież wcześniej w Niemczech, w Karlsruhe, czy też we Francji, również dochodziło do podobnych orzeczeń - przypomniał europeista.

Posłuchaj
12:46 PR24_mp3 2021_10_10-18-14-54.mp3 Zbigniew Stefanik o reakcjach na wyrok TK ("Temat dnia/Gość PR24") 

Jak wskazał gość audycji, nie bez znaczenia są okoliczności wydawanych orzeczeń. 

- Tutaj eksperci z kolei zwracają uwagę na pewien fakt- wówczas te decyzje dotyczyły oględniejszych gatunkowo spraw - we Francji ta decyzja dotyczyła kwestii związanych z danymi przechowywanymi w telefonach komórkowych - wskazał Stefanik.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: Zbigniew Stefanik (politolog i europeista, korespondent polskich mediów we Francji)

Data emisji: 10.10.2021

Godzina: 18.14

kmp

Czytaj także

Marek Król: TK potwierdził suwerenność Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 18:52
- Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że Polska jest suwerennym krajem - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król (Sieci). Gościem audycji był również Adam Buła (Polska Press). Jego zdaniem wyrok TK to "fundamentalny krok" w stronę polexitu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Domański o reakcjach na wyrok TK: ukaranie Polski byłoby precedensem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 18:47
- Siły lewicowe w Unii Europejskiej starają się przeprowadzić rozstrzygnięcie, jakiego nie było dotąd we wspólnocie, finansowe ukaranie kraju za poczynania niezwiązane z rynkiem gospodarczym czy systemem finansowym - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (PAN) komentując możliwe kroki UE po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń