X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Świadoma prowokacja". Antoni Macierewicz o manifestacji zapowiedzianej przez Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 16:29
- Wiadomo, że co miesiąc spotykamy się w Warszawie chcąc uczcić poległych nad Smoleńskiem, a Tusk na ten sam termin zwołuje wiec przeciwko polskiej konstytucji. Nie mam wątpliwości, że jest to prowokacja - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. Na niedzielę (10.10) lider PO wezwał do manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. 
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

pap robert bąkiewicz 1200.jpg
Po wyroku TK Tusk wzywa do udziału w proteście. Bąkiewicz zapowiada: będziemy tam

W czwartek Trybunał Konstytucyjny - odpowiadając na zapytanie premiera - orzekł, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy UE działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z konstytucją. Tego samego dnia lider PO Donald Tusk wezwał na Twitterze do manifestacji - jak napisał - "w obronie Polski europejskiej". Dzień zapowiedzianego wiecu przypada na miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

- Nie mam wątpliwości, że jest to prowokacja - skomentował inicjatywę lidera PO gość Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz.

Posłuchaj
13:09 _PR24_AAC 2021_10_09-15-33-30.mp3 Antoni Macierewicz o manifestacji zapowiedzianej przez Donalda Tuska po ogłoszeniu orzeczenia TK (Temat dnia/Gość PR24)

- Wiadomo, że co miesiąc spotykamy się w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie na mszy świętej poświęconej pamięci tych, którzy polegli nad Smoleńskiem - powiedział. - Jeżeli Tusk na ten sam czas i miejsce tuż obok katedry wyznacza wiec przeciwko polskiej konstytucji i niepodległości, to ma to charakter świadomej prowokacji - ocenił były szef MON.

Podkreślił też, że w jego przekonaniu manifestacja zapowiedziana przez Donalda Tuska jest wymierzona także "przeciwko pamięci tych, którzy tam polegli, bo przypominam, że poległ tam prezydent kraju, całe dowództwo armii, elita polskiej suwerenności".

Więcej w nagraniu

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (PiS)

Data emisji: 09.10.2021

Godz. emisji: 15.33

kp

Czytaj także

Adam Borowski: nie wyobrażałem sobie, aby TK mógł wydać inny wyrok

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 09:59
- Dla mnie wyrok Trybunału Konstytucyjnego był oczywisty. Nie wyobrażałem sobie, aby TK mógł wydać inny - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także: Łukasz Jankowski (Radio Wnet) i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Klimczak: Donald Tusk proponuje manifestowanie pod publiczkę

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 18:52
- Jeżeli chcemy przedstawić swoje racje i pokonać PiS, to musi to być bardzo precyzyjny, inteligentny plan polityczny, a nie manifestowanie pod publiczkę, a to proponuje Donald Tusk - powiedział poseł PSL Dariusz Klimczak. - Uważam, że nie pojawimy się na tej manifestacji - podkreślił.
rozwiń zwiń