X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Małgorzata Bonikowska: Polski rząd powinien współpracować z Frontexem

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 11:59
- Cześć z państw UE ma podobny problem z migrantami tylko na innych odcinkach granicy. Więc idealne byłoby uzyskać w tym momencie wspólne rozumienie problemu - mówiła dr Małgorzata Bonikowska. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Twitter.com/mblaszczak

Doktor Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych na antenie Polskiego Radia 24 mówiła o sytuacji na granicy Polski i Białorusi. 

straż graniczna granica free 1200.jpg
Ponad 550 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Nowe dane Straży Granicznej

- Sytuacja na granicy staje się bardzo groźna, dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć co się na niej dzieje - stwierdziła Bonikowska. 

Czytaj także:

- Słusznie postulowanie jest to, żeby Polski rząd współpracował z Frontexem. Jest to unijna agencja, która ma siedzibę w Warszawie i dysponuje środkami, które mogą wesprzeć ten problem - mówił gość Polskiego Radia 24.

Małgorzata Bonikowska podkreśliła również, że nie współpracujemy z Frontexem w taki sposób jakbyśmy mogli. - Trzeba zaangażować ich wszystkie możliwe siły w pełni, aby jeszcze bardziej uszczelnić granice. Działa Frontexu oparte są też o siły staży granicznych innych państw członkowskich. Oznacza to otwarcie się na pełną współpracę z państwami unijnymi - dodała. 

Posłuchaj
17:36 PR24_AAC 2021_10_09-11-10-49.mp3 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych w Polskim Radiu 24 o sytuacji na granicy

 

- Cześć z tych państw ma podobny problem z migrantami tylko na innych odcinkach granicy. Więc idealne byłoby uzyskać w tym momencie wspólne rozumienie problemu. Przecież UE podziela pogląd polskiego rządu o tym, że należy polską granicę uszczelnić od zewnątrz przed nielegalnym jej przekraczanim - tłumaczyła przedstawicielka Centrum Stosunków Międzynarodowych. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

ProwadzącyWiesław Molak

Gość: dr Małgorzata Bonikowska, Centrum Stosunków Międzynarodowych

Data emisji: 9.10.2021

Godzina emisji: 11.06

nj

Czytaj także

Stanisław Żaryn: strzały w kierunku polskiego patrolu wpisują się w ciąg prowokacji Mińska

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 16:18
- W kierunku polskiego patrolu oddano strzały. To były na szczęście, jak się zdaje, strzały amunicją ślepą, ale wpisuje się to w ciąg bardzo prowokacyjnych, agresywnych zachowań Białorusinów przeciwko Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak dodał, są to działania "niedopuszczalne".
rozwiń zwiń