X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Decyzja TSUE ws. przenoszenia sędziów. Andrzejewski: kolejny etap konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 16:36
- To kolejny etap konfrontacji. Ma ona na celu pokazanie, że konstytucja i polski system ustrojowy funkcjonowania państwa muszą podlegać ręcznemu sterowaniu z organizacji międzynarodowej, jaką jest Unia Europejska - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski (sędzia Trybunału Stanu). 
Piotr Andrzejewski
Piotr Andrzejewski Foto: PR24

"Przeniesienie sędziego bez jego zgody do innego sądu lub między dwoma wydziałami tego samego sądu może naruszać zasady nieusuwalności i niezawisłości sędziów" - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wyrok dotyczy pytań prejudycjalnych skierowanych do TSUE przez Sąd Najwyższy RP.

twitter ziobro free 1200.jpg
"Ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi, ale to się nie uda". Zbigniew Ziobro o orzeczeniu TSUE

"Chcąc zanarchizować polskie sądownictwo, TSUE zakwestionował zasadę, obowiązującą od dziesięcioleci. To, co było dobre za Millera czy Tuska, nagle jakoby narusza niezawisłość. Polityczne orzeczenie ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi. Nie uda się to!" - napisał na Twitterze minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Piotr Andrzejewski, odnosząc się do sytuacji, zaznaczył, że "to kolejny etap konfrontacji" między Polską i Brukselą. - Ma ona na celu pokazanie, że konstytucja i polski system ustrojowy funkcjonowania państwa muszą podlegać ręcznemu sterowaniu z organizacji międzynarodowej, jaką jest Unia Europejska - podkreślił sędzia Trybunału Stanu.

"Obowiązuje zasada legalizmu"

Jak przypomniał "orzeczenia tego Trybunału tak zwanej Sprawiedliwości unijnej naruszają polską konstytucję w paru miejscach". - Obowiązuje zasada legalizmu. To znaczy, że Polska przestrzega prawa stanowionego w Polsce i polskiej konstytucji - powiedział gość audycji.

Posłuchaj
15:12 iotr andrzejewski.mp3 Piotr Andrzejewski o orzeczeniu TSUE dot. sędziów w Polsce ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Instytucje Unii Europejskiej nawołują do tego, aby być nieposłusznym konstytucji. Nieposłusznym zasadzie legalizmu i by polscy sędziowie łamali Konstytucję, bo w praktyce ważniejsza jest dyrektywa unijna, niż jej zgodność z Konstytucją - wskazał Piotr Andrzejewski.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Piotr Andrzejewski (sędzia Trybunału Stanu)

Data emisji: 07.10.2021

Godzina: 15:33

PR24/Twitter.com/nt

Czytaj także

"To organ polityczny UE". Ministerstwo sprawiedliwości wydało oświadczenie po wyroku TSUE

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 23:37
Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło, że dzisiejszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to kolejny przykład politycznych działań podejmowanych wbrew zapisom traktatów Unii Europejskiej. Dotyczy on sędziego Waldemara Żurka i jest jest efektem skargi złożonej przez niego. W roku 2018 sędzia został przeniesiony z wydziału Sądu Okręgowego do innego wydziału.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel: TSUE jest ostatnio bardzo płodny, jeśli chodzi o wyroki dotyczące Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 11:39
- Ostatnie wyroki TSUE ws. Polski w przeważającej większości mają co najmniej wątpliwą podstawę prawną. "Inicjatywa prawotwórcza" Trybunału wielokrotnie dążyła do poszerzenia kompetencji organów unijnych, także poza traktaty - uważa wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń