X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba liczyć się z dążeniem reżimu białoruskiego do zaostrzenia sytuacji". Budzisz o presji migracyjnej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 16:46
- Ze strony białoruskiej widzimy sygnały świadczące o woli zaognienia konfliktu - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich, komentując sytuację na granicy polsko-białoruskiej. 
Migranci przy granicy polsko-białoruskiej
Migranci przy granicy polsko-białoruskiejFoto: Forum/Michal Kosc

TT granica 12000.jpg
Prof. Mieczysław Ryba: Aleksandrowi Łukaszence chodzi o pokazanie słabości Polski

Sejm na wniosek prezydenta zdecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią o 60 dni. Decyzja ta jest umotywowana rosnącą presją migracyjną wywołaną przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Rząd zapowiedział też budowę dodatkowych umocnień na granicy. O możliwym scenariuszu rozwoju sytuacji na granicy mówił gość PR24 Marek Budzisz. 

- Trzeba liczyć się z dążeniem reżimu białoruskiego do zaostrzenia sytuacji - stwierdził. Ocenił, że obecna polityka Polski i UE, polegająca na niepodejmowaniu rozmów z Łukaszenką, "może doprowadzić do pewnego zmiękczenia stanowiska Mińska". - Choć na razie sygnałów na to nie widać. Są natomiast sygnały świadczące o woli zaognienia konfliktu - powiedział gość. 

Posłuchaj
24:28 _PR24_AAC 2021_10_06-15-33-52.mp3 Marek Budzisz o presji migracyjnej na polską granicę (Temat dnia/Gość PR24)

W przekonaniu eksperta wzmocnienie granicy jest dobrą decyzją. - Siły na granicy także powinny ulec zwielokrotnieniu. Wydaje się, że do podobnych wniosków dochodzi Unia Europejska - skomentował gość PR24.

- Trzeba jasno powiedzieć, że nie mamy do czynienia z uchodźcami, ale z ludźmi, którzy godzą się - co do tego też nie ma wątpliwości -  być wykorzystani przez białoruski reżim - podkreślił Budzisz. - Ponadto te osoby w sposób świadomy i wydając na to niemałe pieniądze, dążą do złamania prawa, zarówno polskiego, jak i unijnego, bo chcą się dostać do UE, wiedząc, że nie mają możliwości uzyskania azylu - mówił ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: Paweł Wdówik (pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych)
Data emisji: 05.10.2021
Godz. emisji: 15.18

Czytaj także

Libicki: przyjęcie migrantów spowoduje, że pojawi się ich na granicy dziesięć razy więcej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 19:45
- Mamy do czynienia z kryzysem sterowanym przez Aleksandra Łukaszenkę, w związku z tym nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której przyjmiemy wszystkich koczujących przy granicy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL-Koalicja Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na korzyść Łukaszenki działają zorganizowane grupy przestępcze". Gen. Skrzypczak o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:00
- W niekontrolowany sposób docierają na teren Polski różni ludzie, niekoniecznie tylko migranci, ale też ci, którzy są wyszkoleni do działań mogących zagrozić bezpieczeństwu państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Skrzypczak, generał broni w stanie spoczynku.
rozwiń zwiń