X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Myśląc o przyszłości Europy, musimy uwzględniać Azję". Pyffel o rosnącym znaczeniu regionu Indo-Pacyfiku

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:40
- Byłbym ostrożny w mówieniu o tym, że dziś centrum świata jest Pacyfik, ale nie da się planować przyszłości bez uwzględnienia Chin, Indii czy Japonii - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Pyffel z Instytutu Sobieskiego.
Radosław Pyffel
Radosław PyffelFoto: PR24

submarine 1200 free.jpg
USA, Wielka Brytania i Australia ogłaszają współpracę obronną na Indo-Pacyfiku. Jest zdecydowana reakcja Chin

- Musimy uwzględniać Azję, myśląc o przyszłości Europy - podkreślił Radosław Pyffel, pytany o znaczenie regionu Pacyfiku we współczesnym świecie. - Byłbym ostrożny w mówieniu o tym, że dziś centrum świata jest Pacyfik, ale nie da się planować bez uwzględnienia Chin, Indii czy Japonii - mówił ekspert. 

Posłuchaj
11:22 _PR24_AAC 2021_10_06-14-47-45.mp3 Radosław Pyffel o rosnącym znaczeniu regionu Indo-Pacyfiku (Temat dnia/Gość PR24)

Pyffel zawrócił uwagę na toczącą się "walkę o światową hegemonię". - Na pewno z Chinami chcą walczyć Stany Zjednoczone. USA tworzy koalicję państw, mającą zahamować chińskie wpływy, i na tym polu odnosi sukcesy - ocenił.  

Zwrócił uwagę, że "ostatnio wyraźnie po stronie koalicji zadeklarowała się Japonia". - Dzisiaj centrum tej koalicji staje się region Indo-Pacyfiku - zauważył, nawiązując do paktu AUKUS zawartego między Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Australią.

- Myślę, że to tego sojuszu dołączy też Japonia. Na razie władze nie deklarują się po żadnej ze stron, ale Japonia ma tyle rozbieżnych interesów z Chinami, że pewnie prędzej czy później do tego sojuszu wstąpi - skomentował ekspert. Podkreślił też, że za sojuszem otwarcie opowiedziały się takie kraje, jak Indonezja, Malezja czy Filipiny. 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania. 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Radosław Pyffel (Instytut Sobieskiego)

Data emisji: 6.10.2021

Godz. emisji: 14.47

kp

Czytaj także

Chiny największym partnerem handlowym Ameryki Łacińskiej. "USA tracą przyjaciół na zachodniej półkuli"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 19:55
Chiny zwiększyły zaangażowanie w Ameryce Łacińskiej i są jej najważniejszym partnerem handlowym. Region ten stał się ważną areną globalnej rywalizacji o wpływy handlowe i polityczne, co sprawia, że USA tracą przyjaciół na zachodniej półkuli - pisze w portal Axios.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna prowokacja Chin. Samoloty wojskowe naruszyły strefę identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:54
52 chińskie samoloty wojskowe naruszyły strefę identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu (ADIZ) - poinformował tajwański resort obrony. To kolejna prowokacja Pekinu, zaledwie dwa dni po rekordowym wtargnięciu 39 samolotów ChRL w tajwańską ADIZ.
rozwiń zwiń