X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dzięki tym dyskusjom potrafimy lepiej zrozumieć historię". Gołębiewski podsumował festiwal NNW

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 09:45
- Ten festiwal NNW to miejsce gdzie nie tylko pokazujemy filmy o polskich drogach do wolności, ale przede wszystkim potrafimy dzięki tym dyskusjom lepiej zrozumieć tę historię i pogłębić tematy, pokazać to, czego filmowcy w swoich obrazach nie zawierają. Dlatego hasłem tegorocznego festiwalu było "Historia większa niż film" - podsumował w Polskim Radiu 24 festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci jego dyrektor Arkadiusz Gołębiewski. 
Arkadiusz Gołębiewski
Arkadiusz GołębiewskiFoto: PAP/Adam Warżawa

Zakończył się XIII Festiwal Filmowy NNW "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. Podczas finałowej gali w Teatrze Muzycznym rozdano nagrody w pięciu konkursowych kategoriach: międzynarodowy film fabularny, międzynarodowy film dokumentalny, film polski, dokument radiowy oraz wideoklip. Najlepszym reportażem radiowym został "Prawda za podwójnym murem" Jakuba Tarki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

FESTWIAL NNW FB 1200.jpg
Nagrody w głównych konkursach Festiwalu NNW w Gdyni. Polskie Radio z najlepszym reportażem

- Myślę, że ta trzynastka była szczęśliwa - mówił Polskiemu Radiu 24 dyrektor festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski. - Z perspektywy całego roku przygotowań, była to edycja bardzo intensywna w programie. Oprócz pięciu konkursów rozbudowaliśmy bardzo panele dyskusyjne, jak np. panel o przyjaźni polsko-węgierskiej, czy rozmowy publicystyczne o polityce w Kościele. To tematy, jakich unikam na festiwalu, ale jeśli mówimy o historii, to ta historia, to, co było wczoraj, jest historią, a to, co się dzieje dziś, jest bardzo ważnym odniesieniem dla filmowców. Żeby opowiadać o historii trzeba mieć świadomość tego, gdzie jesteśmy, jak widzimy świat - podkreślił.

Czytaj także: 

- Ten festiwal NNW to miejsce, gdzie nie tylko pokazujemy filmy o polskich drogach do wolności, ale przede wszystkim potrafimy dzięki tym dyskusjom lepiej zrozumieć tę historię i pogłębić tematy, pokazać to, czego filmowcy w swoich obrazach nie zawierają. Dlatego hasłem tegorocznego festiwalu było "Historia większa niż film". To, że przyjeżdżają świadkowie historii, którzy mają ponad 100 lat, to historia, którą chcemy celebrować - wskazał Arkadiusz Gołębiewski.

Posłuchaj
08:19 Gołebiewski - Darmoros - PR24_mp3 2021_10_03-08-09-08.mp3 Arkadiusz Gołębiewski: "13" okazała się szczęśliwa dla festiwalu NNW ("Temat dnia"/ PR24)

Więcej o tegorocznej edycji Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci - w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.  XIII Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" został objęty patronatem medialnym przez Polskie Radio i Polskie Radio 24. 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Karol Darmoros

Gość: Arkadiusz Gołębiewski (dyrektor festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci)

Data emisji: 3.10.2021

Godzina emisji: 8.06


mbl

Czytaj także

"Koniec świata postwartości". Magdalena Piejko o kondycji polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 16:55
- Debata stała się bardziej pluralistyczna, mam wrażenie, że jesteśmy na progu zmiany pokoleniowej, mamy kilka filmów, przy których możemy porozmawiać, ważnych dla wspólnoty - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Piejko, wicedyrektor Filmoteki Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy, by archiwalne perły trafiły pod strzechy". Prezes Polskiego Radia o wydawnictwach historycznych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 16:28
- To jest misja Polskiego Radia, żeby te perły, które mamy w archiwach dotarły do wszystkich, trafiły pod strzechy. Po to są te wydawnictwa ikonograficzno-fonograficzne, a więc płyty dźwiękowe z piękną wkładką zdjęciową, esejem, wprowadzeniem do tego, co na tych płytach jest - mówiła w Polskim Radiu 24 prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

XIII Festiwal NNW. Jacek Karnowski: Polska jest krajem, w którym bohaterowie wyklęci wygrali

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 20:15
- Ten festiwal pokazuje, że jesteśmy liderem przepracowywania traum, odnoszenia zwycięstw na różnych polach. Polska jest krajem, w którym bohaterowie wyklęci jednak wygrali - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika "Sieci").
rozwiń zwiń