X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Naiwność opozycji jest porażająca". Beata Kempa o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 13:00
- Możemy się spierać, mieć różne poglądy, ale w sytuacji gdy dochodzi do naruszeń naszych granic, naszej suwerenności i zaburzenia w obszarze bezpieczeństwa naszego kraju, a takim jest wojna hybrydowa, wpisywanie się w nurty dezinformacji jest dla mnie nie do przyjęcia. Czasami nienawiść do adwersarza politycznego przesłania rozum - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł, Beata Kempa.
Beata Kempa
Beata KempaFoto: PR24

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że od sierpnia zanotowano około 9 400 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Straż Graniczna udaremniła około 8 200 prób i zatrzymała 1 200 nielegalnych imigrantów.

FAWeAuUXoAE11gr.jpg
Bogdan Pęk: rząd słusznie wnosi o przedłużenie stanu wyjątkowego

Beata Kempa odniosła się do dyskusji o celowości wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. - W kwestii bezpieczeństwa naszych obywateli nie możemy liczyć na opozycję, podobnie jak w wielu innych kwestiach dotyczących spójnej, dobrej polityki zagranicznej, którą musimy realizować, by czuć się w naszym kraju bezpiecznie - stwierdziła.

- Naiwność opozycji, jak i wspierających ją mediów w tej kwestii jest porażająca. Obrazy, które widzieliśmy, szokowały. Nie możemy powiedzieć, jak Niemcy w 2015 r. "Herzlich willkommen". Cieszę się, że w tym zakresie możemy liczyć na czujność służb oraz to, że przechwytywane są materiały, które obrazują, jakie osoby mogą się znajdować wśród tych, którzy koczują na granicy. Jest oczywiste, że powinniśmy być tego świadomi - komentowała ujawnienie treści z telefonów komórkowych osób usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę.

Posłuchaj
23:36 PR24_mp3 2021_09_28-11-37-05.mp3 Beata Kempa o sytuacji na granicy z Białorusią (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Jeśli opozycja chce być w tych sprawach naiwna, proszę bardzo, oni za sprawy państwa i bezpieczeństwo obywateli nie odpowiadają i nie chcą odpowiadać, robi to natomiast rząd polski. W sytuacji gdyby coś się stało, bylibyśmy rozliczani w drugą stronę, z tego, że nie dopilnowaliśmy bezpieczeństwa granic Polski. W życiu każdego obywatela najważniejsze są trzy rzeczy; bezpieczeństwo, praca i zdrowie. Dziś bezpieczeństwo wysuwa się na pierwszy plan - dodała.

Czytaj także:

Gość audycji dodała, że są doniesienia, iż wkrótce może się znacznie zwiększyć liczba osób przekraczających granicę. - Może być przygotowywana duża operacja na granicy polsko-białoruskiej. Tym bardziej potrzebna jest nasza czujność nie tylko w zakresie fizycznego zabezpieczenia granicy, ale także tego, żeby nie było dezinformacji, w którym też niestety uczestniczy polska opozycja - mówiła Beata Kempa, odnosząc się do słów Agnieszki Holland o "absurdalnym stanie wyjątkowym" i stwierdzeniu, że nie godzi się ona na to, żeby "obsadzać żołnierzy polskiej straży granicznej w rolach strażników muru berlińskiego z byłego NRD", które wypowiedziała ze sceny 46. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Więcej w zapisie audycji. 

  * * *

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Tadeusz Płużański

  Gość: Beata Kempa

  Data emisji: 28.09.2021

  Godzina emisji: 

  PR24/ka

  Czytaj także

  Piotr Woyciechowski o wypowiedzi Agnieszki Holland: wpisuje się w narrację Władysława Frasyniuka

  Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 12:05
  - Patrząc na życiorys Agnieszki Holland, jej uwarunkowania rodzinne, nie dziwię się jej wypowiedzi.(...) dzieci stalinistów moim zdaniem są pewną społeczną bazą bardzo podatną na propagandę rosyjską - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski (ekspert ds. służb specjalnych).
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Opozycja nie powinna dezawuować spraw polskiej racji stanu". Pereira o kryzysie na wschodniej granicy

  Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:23
  - Zarzuty, że nie można upubliczniać zdjęć z telefonów tych, którzy podają się za uchodźców, mimo że ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo państwa, jest po prostu aberracją  - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Kuczyński: już w czerwcu kontrwywiad litewski ostrzegał przed ludźmi szkolonymi przez rosyjskie służby

  Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:05
  - Wśród migrantów na naszej granicy mogą być nie tylko potencjalni terroryści, ale i potencjalni agenci KGB czy agenci służb rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, analityk ds. bezpieczeństwa, pisarz. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Chodziło o zobrazowanie problemu". Talaga o publikacji materiałów z telefonów migrantów

  Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:54
  - Fakty są elementarne, jest naruszenie prawa i bezpieczeństwa, polski rząd postępuje więc w sprawie migrantów tak jak powinien - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga, ekspert Warsaw Enterprise Institute.
  rozwiń zwiń