X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Składki zdrowotne dla prowadzących firmę. Abramowicz: rząd wsłuchał się w nasze postulaty

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 14:11
- Jeśli przedsiębiorcy mieliby zrzucić się na służbę zdrowia, to trzeba by było zwiększyć tą składkę obecną - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Rzecznik MŚP Adam Abramowicz
Rzecznik MŚP Adam AbramowiczFoto: https://rzecznikmsp.gov.pl/

W stosunku do konsultowanych propozycji wysokość składki zdrowotnej od liniowców zmieni się. Od przyszłego roku wynosić będzie 4,9 procent, czyli będzie prawie o połowę niższa od tej wysokości, która była konsultowana. Składka minimalna wynosić będzie 9 procent od minimalnego wynagrodzenia, czyli ok. 4,5 proc.

- Postulowaliśmy, by w ogóle odejść od pomysłu dodatkowego obciążenia przedsiębiorców poprzez składkę, która jest nieodliczalna od podatku. 53 tysiące osób podpisało się pod petycją w tej sprawie na stronie Rzecznika i widać, że rząd wsłuchał się w postulaty przedsiębiorców choć nie do końca - powiedział gość PR24.

1200_Morawiecki_TT.jpg
I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii. Premier: z coraz większą siłą przyciągamy nowe inwestycje

"Podatek liniowy to samograj"

Dodał, że uważa iż podatek liniowy jest sprawdzonym sposobem pozyskiwania środków do budżetu, ponieważ kiedy go wprowadzono w 2004 r. kolejne 5 lat dały stuprocentowy wzrost do budżetu. Teraz, jak zauważył Adam Abramowicz, kiedy projekt Polski Ład trafił do Sejmu także zamieszczono ostatnie wyniki wpływów z podatku linowego i znowu widać było wzrost.

- Widać, że jest to samograj, kura znosząca złote jaja, a przedsiębiorcy mieli jasny i prosty sposób rozliczenia się z fiskusem. Jeśli natomiast przedsiębiorcy mieliby zrzucić się na służbę zdrowia, to trzeba by zwiększyć tą składkę obecną naliczaną od 75 proc. prognozowanej średniej. My mówimy dobrze, naliczajmy ze 100 proc. i taką wersję będziemy prezentowali w Sejmie i w Senacie - zauważył rzecznik MŚP.

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk powiedziała w Polskim Radiu 24, że wraz z Polskim Ładem zostanie wprowadzony jednolity formularz zatrudnienia dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Stwierdziła, że to rozwiązanie pozwoli wyeliminować nieprawidłowości związane z zatrudnianiem pracowników przez takie przedsiębiorstwa.


Posłuchaj
18:27 PR24_mp3 2021_09_27-13-10-01.mp3 A. Abramowicz o składce zdrowotnej w Polskim Ładzie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Adam Abramowicz (Rzecznik MŚP)

Data emisji: 27.09.2021

Godzina: 13:10 

Czytaj także

"Reformujemy system podatkowy, aby pomagać młodym przedsiębiorcom wejść na rynek". Olga Semeniuk o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 17:56
- Polski Ład wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, których miesięczne przychody nie przekraczają 6 tysięcy złotych. Tak naprawdę nowe zadania podatkowe stawiamy tylko przed tymi, którzy zarabiają dużo i mają duże obroty - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmiany są czytelne dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej". Bartoszewicz o reformie w podatkach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 18:45
- Szereg zmian jest korzystnych, a to co boli, to składka zdrowotna i jej wielkość w zależności od umowy czy rodzaju działalności - tak o reformie podatkowej mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista z SGH.
rozwiń zwiń