X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Łukaszenka sprawdza polski rząd i państwo". Zarembiuk o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 16:47
- Białoruś wykorzystuje ludzi w wojnie hybrydowej z Polską, są oni instrumentem w rękach Łukaszenki, który próbuje wywrzeć presję na Polskę i UE - mówił w Polskim Radiu 24 Alaksandr Zarembiuk ("Dom Białoruski").
Audio
 • Alaksandr Zarembiuk o sytuacji na Białorusi (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com / Straż Graniczna

Na granicy z Białorusią od początku miesiąca Straż Graniczna udaremniła ponad pięć tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy.

1200 łukaszenka shutter.jpg
"Kompromis na zasadach Łukaszenki". Marek Budzisz o rozwiązaniu kryzysu migracyjnego

W pasie przygranicznym, w związku z gwałtownym wzrostem liczby nielegalnych prób przekroczenia granicy, polskie władze wprowadziły stan wyjątkowy na 30 dni. Rządowi eksperci do spraw bezpieczeństwa określają sytuację migracyjną na granicy jako atak hybrydowy koordynowany przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

Alaksandr Zarembiuk podkreślał, że migranci są instrumentem Łukaszenki. - Jeśli zostaną wpuszczeni do Polski i będzie sygnał, że można to robić, można kupować takie "wycieczki" na Białoruś, to będzie tu nie dwustu, ale tysiące uchodźców. Łukaszenka sprawdza polski rząd i państwo, na ile może się ono bronić  - zaznaczył.

- Łukaszenka uprawia przy pomocy uchodźców propagandę, jak źli są Polacy, pokazuje, że uchodźcy nie mają co jeść itd. Pokazuje to jako polski problem. Dla Łukaszenki życie tych osób się nie liczy - dodał.

Posłuchaj
21:38 PR24 2021_09_26-15-06-22.mp3 Alaksandr Zarembiuk o sytuacji na Białorusi (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji przypominał, że w więzieniach na Białorusi pozostaje 685 więźniów politycznych, a ta liczba codziennie rośnie. - Andrzej Poczobut i Andżelika Borys to swojego rodzaju zakładnicy, przez których Łukaszenka próbuje wywierać wpływ na polskie władze i Polaków. Chce, by Polska wycofała się z polityki wsparcia społeczeństwa białoruskiego, tej większości, która chce demokracji, a nie krwawego dyktatora - powiedział.

- Polskie działania na rzecz uwięzionych na Białorusi są bardzo aktywne. Prezydent Duda, przemawiając w ONZ, mówił o sprawach społeczeństwa białoruskiego. Doceniamy to, co robi prezydent. Jego aktywność na rzecz Białorusi jest największa wśród światowych przywódców - stwierdził Zarembiuk.

Czytaj także:

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w zorganizowanej w sobotę w centrum Białegostoku akcji solidarności z aresztowanymi na Białorusi działaczami polskiej mniejszości w tym kraju - Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem. Mija pół roku, odkąd znaleźli się w areszcie.

Więcej w zapisie audycji. 

  * * *

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadząca: Magdalena Złotnicka

  Gość: Alaksandr Zarembiuk

  Data emisji: 26.09.2021

  Godzina emisji: 15.06

  PR24/ka

  Czytaj także

  "Mamy do czynienia z reżimem zbrodniczym". Wawrzyk o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

  Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 08:02
  - Reżim nie patrzy na życie i zdrowie migrantów, reżim patrzy na realizację swoich niecnych celów - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do informacji o śmierci trzech osób na granicy polsko-białoruskiej.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "To jest zarzewie wojny". Parys o przemówieniu Łukaszenki z okazji Dnia Jedności Narodowej

  Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 14:40
  - To bardzo niebezpieczne wystąpienie Łukaszenki i powinno się ono spotkać z bardzo kategorycznym protestem i potępieniem na świecie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Białorusi na temat przynależności polskich regionów do Białorusi.
  rozwiń zwiń