X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Michał Kleiber: politycy powinni ze sobą rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 19:31
- Wszyscy dzisiaj czujemy, że kapitał społeczny, którego częścią jest umiejętność rozmowy, jest w Polsce na zastraszająco niskim poziomie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny magazynu "Wszystko, co najważniejsze".
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Jak poinformował rzecznik PO Jan Grabiec, lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". Według informacji PAP sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO.

donald tusk free shutterstock_2016957608 1200.jpg
Budka i Siemoniak na dywaniku u Tuska. Socjolog: były premier czyści przedpole

Prof. Michał Kleiber komentował dyskusję o nieformalnych kontaktach polityków. - Nie myślę, żeby te wydarzenia pomogły w podniesieniu poziomu rozmowy na taki, o który marzymy - zaznaczył.

- Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie zmienił tej sytuacji. Na początku wydawało się, że wręcz ją pogorszy przez pierwsze wystąpienia. Teraz wewnętrzne problemy w PO są tak poważne, że nie mam wrażenia, by sprzyjały zademonstrowaniu chęci do rozmów i znajdowania kompromisów w sprawach, które jak wiemy wszyscy, służą dobru wspólnemu obywateli naszego państwa - dodał.

Gość audycji odniósł się także do oświadczenia Tomasza Siemoniaka złożonego w związku z jego obecnością na urodzinach dziennikarza. - Słowa Tomasz Siemoniaka przesadzają o tym, żeby zrezygnował z kierowniczej roli w partii. Jeśli jemu przychodzi do głowy jako pierwsza myśl powiedzenie czegoś bardzo złego o rządzących i obecnej władzy, to przesądza o jego nastawieniu, według mnie nie jest skłonny do poprawy relacji na linii międzypartyjnej. Sytuacja w Platformie Obywatelskiej jest skomplikowana i nie wiadomo , jak się potoczy, jednak im szybciej nienawistnicy znikną z jej kierowniczych gremiów, tym dla Polski będzie lepiej - stwierdził.

Posłuchaj
24:04 PR24 2021_09_25-18-34-07.mp3 Prof. Michał Kleiber o poziomie debaty politycznej w Polsce (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Dzisiaj te słowa, które padają, utrudniają politykom nawet prywatne kontakty (…) to jest wielki problem, politycy powinni ze sobą rozmawiać, musimy pamiętać, że poszukiwanie dobra wspólnego to jest absolutna potrzeba, która wynika z jednej strony z empatii i przekłada się na harmonię rozwoju społecznego, z drugiej zaś bezpieczeństwa, ponieważ przenosi się na wspólne reagowanie na najróżniejsze zagrożenia, których doświadczamy na co dzień - mówił prof. Michał Kleiber.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Michał Kleiber

Data emisji: 25.09.2021

Godzina emisji: 18.35

PR24/ka

Czytaj także

"Wycina wszystkich możliwych konkurentów w PO". Dr Rydliński o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 09:00
- Tusk był wybitnym przewodniczącym PO, który oprócz sukcesów wyborczych gwarantował spustoszenie kadr, wycinając wszystkich możliwych konkurentów, zaczynając od współzałożycieli tej formacji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biskupski: posłowie dostali podwyżki, a zamiast pracować w Sejmie, poszli na urodziny

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 19:32
- Jedyna rzecz, która w tej sprawie mnie oburza, to fakt, że posłowie, którzy miesiąc temu dostali 40 proc. podwyżkę uposażeń, zlekceważyli swoje obowiązki i "zerwali się" z posiedzenia Sejmu, żeby napić się wina, wódki czy zjeść coś dobrego. To dotyczy przedstawicieli wszystkich najważniejszych sił politycznych, poza Konfederacją, która chyba w tym nie uczestniczyła - powiedział w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem audycji był także publicysta i politolog Paweł Krulikowski.
rozwiń zwiń