X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Reżim nie traktuje tej sprawy w kategoriach ludzkiego życia". Poboży o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 18:26
- Mamy do czynienia ze zwykłymi imigrantami, którzy w sposób instrumentalny zostali wykorzystani przez naszego wschodniego sąsiada - powiedział w Polskim Radiu 24 Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej PobożyFoto: MSWiA/Twitter

Ryszard Legutko 1200.jpg
Prof. Legutko: instytucje UE coraz bardziej się patologizują

Rzecznik Komisji Europejskiej ds. migracji Adalbert Jahnz podczas piątkowej konferencji prasowej powiedział, że "Polskie władze muszą sobie radzić z wyjątkowo trudną sytuacją na granicy z Białorusią". Dodał, że kryzys został wykreowany przez Mińsk.

- Polskie władze są postawione w obliczu bardzo trudnej sytuacji. Została ona wykreowana przez próby instrumentalizowania ludzi do celów politycznych. W tym kontekście, kluczowe jest, by Polska mogła skutecznie wykonywać zadania związane z obroną granic. Jednocześnie nie może to się odbywać kosztem ludzkiego życia. Zachęcamy władze państwa członkowskiego do zapewnienia, by ludzie przy granicy mieli zapewnioną konieczna opiekę i wsparcie - oznajmił Jahnz.

Czytaj także:

Błażej Poboży komentując te słowa zauważył, że możliwe, że urzędnik ten nie końca rozumie "na czym polega działalność służb chroniących granicy". Przypomniał, że państwo polskie już na początku tego kryzysu migracyjnego zadeklarowało pomoc i wysłało ciężarówki z pomocą humanitarną dla migrantów. Dodał, że transport został zatrzymany na granicy przez stronę białoruską.

Posłuchaj
22:50 PR24_mp3 2021_09_25-17-35-07.mp3 Błażej Poboży o sztucznie wywołanym przez Białoruś kryzysie migracyjnym na granicy Unią (Temat dnia/Gość PR24)

- Pamiętajmy, że reżim białoruski nie traktuje tej sprawy w kategoriach ludzkiego życia, tylko w kategoriach stricte politycznych czy geopolitycznych. Jest zainteresowany tym, aby wywołać w Europie, Unii Europejskiej, Polsce duży kryzys migracyjny tworząc sztuczny kanał migracyjny - podkreślił Poboży.

- Nie mamy w tym kryzysie do czynienia z uchodźcami np. politycznymi, tylko zwykłymi imigrantami, którzy w sposób instrumentalny zostali wykorzystani przez naszego wschodniego sąsiada - podsumował wiceminister w MSWiA.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Błażej Poboży (MSWiA)

Data emisji: 25.09.2021

Godzina: 17.35

st/PAP

Czytaj także

Michał Potocki o sytuacji na granicy: Mińsk realizuje cele, które sobie postawił

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 13:35
- W ubiegłym tygodniu zniesiono wizy dla turystów z kolejnych państw interesujących z punktu widzenia liczby osób chętnych do wyjazdu do Europy na stałe - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Potocki ("DGP").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wąsik: jestem pewien, że informacje, które przedstawi minister Kamiński, wstrząsną opinią publiczną

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 21:15
- Wiemy już o wiele więcej o śmierci migrantów sprzed kilku dni - powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Dodał, że w przyszłym tygodniu minister Mariusz Kamiński przedstawi bardzo ciekawą informację, która - jak zaznaczył - wstrząśnie opinia publiczną.
rozwiń zwiń