X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pereira: Tuskowi zależy na tym, żeby klimat ostrej polaryzacji był podtrzymywany

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 10:22
- Temat by prawdopodobnie przycichł, gdyby nie fakt, że Donald Tusk postąpił trochę ponad procedurami - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Bart Lenoir / Shutterstock
donald tusk free shutterstock_2016957608 1200.jpg
Budka i Siemoniak na dywaniku u Tuska. Socjolog: były premier czyści przedpole

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował w środę, że lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". Sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd partii.

Posłuchaj
11:30 PR24_mp3 2021_09_24-09-38-21.mp3 Samuel Pereira: Donald Tusk po prostu przyjął zawieszenie i zrzeczenie się obowiązków (Polskie Radio 24)

Na antenie Polskiego Radia 24 Samuel Pereira stwierdził, że "temat by prawdopodobnie przycichł, gdyby nie fakt, że Donald Tusk, trochę ponad procedurami, bo po prostu przyjął zawieszenie i zrzeczenie się obowiązków partii przez Tomasza Siemoniaka i Borysa Budkę". 

- Reakcja pokazuje, że Donaldowi Tuskowi bardzo zależy na tym, żeby jednak ten klimat ostrej polaryzacji, wojny polsko-polskiej był podtrzymywany, żeby ten ogień nie zgasł - wskazał redaktor naczelny portalu tvp.info.

Jak dodał, "pojawiają się pytania, dlaczego nie dotyczy to Sławomira Neumanna, skoro też był na tej samej imprezie i nawet bardziej rzucał się w oczy". - Rozmawiał i stał obok byłego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, którego przecież bardzo ostro atakował - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia / Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Samuel Pereira (redaktor naczelny portalu tvp.info)

Data emisji: 24.09.2021

Godz. emisji: 9.35

jb

Czytaj także

Marek Sawicki o urodzinach Roberta Mazurkach: nie rozumiem tej awantury

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 08:11
- To już nie jest polityka, tylko wojna plemienna, która nie ma nic wspólnego z parlamentaryzmem - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wycina wszystkich możliwych konkurentów w PO". Dr Rydliński o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 09:00
- Tusk był wybitnym przewodniczącym PO, który oprócz sukcesów wyborczych gwarantował spustoszenie kadr, wycinając wszystkich możliwych konkurentów, zaczynając od współzałożycieli tej formacji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siemoniak i Budka oddali się do dyspozycji szefa PO. Gierej: Tusk będzie chciał zdyskontować ich wpadkę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 09:13
- Donald Tusk na pewno będzie chciał zdyskontować tę wpadkę kilku polityków Platformy - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej (mPolska24.pl) o reakcji lidera PO na obecność polityków jego ugrupowania na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka. Gościem audycji był także Marek Wróbel (Fundacja Republikańska).
rozwiń zwiń