X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wycina wszystkich możliwych konkurentów w PO". Dr Rydliński o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 09:00
- Tusk był wybitnym przewodniczącym PO, który oprócz sukcesów wyborczych gwarantował spustoszenie kadr, wycinając wszystkich możliwych konkurentów, zaczynając od współzałożycieli tej formacji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.

Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO; obaj oddali się do dyspozycji szefa PO - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd PO. Sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt".

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że nic nie jest w stanie go zdziwić ws. wyciągania konsekwencji przez Donalda Tuska. - Tusk był wybitnym przewodniczącym PO, który oprócz sukcesów wyborczych gwarantował spustoszenie kadr, wycinając wszystkich możliwych konkurentów, zaczynając od współzałożycieli tej formacji. Widzimy, że jest politycznym zabójcą partyjnych kolegów - powiedział dr Bartosz Rydliński. 

Marek Sawicki PR24 1200 (1).jpg
Marek Sawicki o urodzinach Roberta Mazurkach: nie rozumiem tej awantury

Zdaniem politologa dobrze się stało, że Rafał Trzaskowski nie poszedł na urodziny Roberta Mazurka. - Pewnie i on miałby problemy - dodał. 


Posłuchaj
10:53 PR24 2021_09_24-07-49-06.mp3 Dr Bartosz Rydliński gościem Adriana Klarenbacha (Temat dnia/Gość PR24)

 

W piątek 17 września szef NIK Marian Banaś przedstawił w Sejmie sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2020 roku. Według wtorkowego "Faktu" Banaś mówił praktycznie do pustej sali, ponieważ posłowie w tym samym czasie bawili się na urodzinach znanego dziennikarza Roberta Mazurka. Wśród gości, jak wynika z opublikowanych w dzienniku zdjęć, byli przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań sejmowych. Posłowie pytani przez "Fakt" o przyczynę nieobecności w Sejmie podczas przemówienia szefa NIK o godz. 21.50. podkreślali, że mieli "inne obowiązki". Borys Budka powiedział: "Miałem prace związane z przygotowaniem konwencji. Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem".  Natomiast jeden z prominentnych polityków PO powiedział PAP: "Sławek nie ma co szukać miejsca na listach (wyborczych)".

Więcej w nagraniu.


***

Audycja"Temat dnia / Gość PR24"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: dr Bartosz Rydliński

Data emisji: 24.09.2021

Godz. emisji: 7.48

PR24

Czytaj także

Budka i Siemoniak na dywaniku u Tuska. Socjolog: były premier czyści przedpole

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 11:12
- Wydaje się, że lider PO wykorzystuje sytuację do porządków w partii, czyszczenia przedpola z zagrażających mu polityków, pokazywania im miejsca w szeregu, co jest dodatkowym aspektem rozgrywki politycznej. Najbardziej będzie to dotyczyło Sławomira Neumanna. Borys Budka i Tomasz Siemoniak będą od tej pory wiedzieli, że bez zgody szefa nie można brylować na salonach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń