X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Musimy stać w obronie naszego interesu". Romuald Szeremietiew o atakach na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 16:40
- Wywoływane różne konflikty mają osłabić Polskę i naszą współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza, osłabić relacje z państwami bałtyckimi i Ukrainą. Musimy stać w obronie naszego interesu. Jesteśmy jednak silnym podmiotem - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew (były szef MON).
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: PR24/AK

- Oskarżanie Polaków o bycie spadkobiercami zbrodniarzy niemieckich albo nawet nazistami jest niedopuszczalne, ale to ma zaszkodzić Polsce. Wrogowie Polski starają się przekonać opinię światową, że Polacy są narodem zbrodniarzy - powiedział Romuald Szeremietiew. W jego opinii "jeżeli pojawiają się tacy, którzy temu bastują i uwiarygadniają te oskarżenia, to reakcja powinna być z naszej strony stanowcza".

krasnodębski PE free 1200.jpg
Prof. Krasnodębski o sprawie reparacji wojennych: przejdźmy od słów do czynów

"To nie jest wojna polsko-polska"

Były szef MON zaznaczył, że "mamy bardzo konkretną sytuację". - Od dłuższego czasu jest wojna polsko-polska - wskazał i wyjaśnił, że jego zdaniem "to nie jest wojna polsko-polska". - To jest wojna między tymi, którzy budują, wzmacniają i ochraniają państwo polskie, a tymi, którzy chcą państwo rozłożyć, zniszczyć, podporządkować siłom zewnętrznym - podkreślił Romuald Szeremietiew. 

- Wywoływane różne konflikty mają osłabić Polskę i naszą współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza, osłabić relacje z państwami bałtyckimi i Ukrainą. Musimy stać w obronie naszego interesu. Jesteśmy jednak silnym podmiotem - tłumaczył Romuald Szeremietiew.

Posłuchaj
24:50 romuald.mp3 Romuald Szeremietiew o atakach na Polskę (Temat dnia/Gość PR24) 

Jak powiedział gość audycji "nie wolno odpuścić unijnym biurokratom i Niemcom". - Jesteśmy wystarczająco dużym potencjałem, by walczyć o swoje interesy wewnątrz Unii Europejskiej. Trzeba więcej odwagi - dodał były szef Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Romuald Szeremietiew (były szef MON)
Data emisji: 22.09.2021
Godzina: 15.33

IAR/nt

Czytaj także

"Europa Środkowa musi znajdować się w sferze zainteresowania USA". Szeremietiew o Trójmorzu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:19
- Mamy w Stanach Zjednoczonych próbę wmontowania Niemiec w pewien układ, który ma posłużyć polityce USA jeżeli chodzi o rozgrywkę światową (…) Jednak już zaczynają się ujawniać sprzeczności interesów Berlina i Waszyngtonu - mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były minister obrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, czego się domagamy, to kropla w morzu wobec ogromu zbrodni". Prof. Grzegorz Kucharczyk o reparacjach

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 10:55
- Domagamy się tylko kropelki w morzu tych wszystkich zbrodni, które stały się na ziemiach polskich z powodu agresji niemieckiej. Eksterminacja polskich elit to nie jest coś, co mogą zniwelować jakiekolwiek miliardy euro - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk (PAN).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potencjał jest bardzo duży". Witold Repetowicz o eskalacji konfliktu przy granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 15:33
- Jeżeli chodzi o ten atak hybrydowy, demograficzny na Polskę, potencjał jest bardzo duży. Wszystko zależy od tego, czy Polska ugnie się pod presją psychologiczną. Mam na myśli nieprawdziwy, kolportowany niestety również przez niektóre polskie środowiska obraz umierających uchodźców - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Repetowicz z portalu Defence24.pl.
rozwiń zwiń